banner15

Ali Hamaney'in sağlık durumu

Durumu hakkında sürekli spekülasyon yapılan İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in son günlerde şiddetli bir soğuk algınlığı geçirdiği bildirildi.

Ali Hamaney'in sağlık durumu

Yarı resmi haber ajansı Fars'ta yer alan değerlendirmede, Batı medyasında, Hamaney'in sağlık durumunun kötü olduğu, kansere yakalandığı, hatta öldüğü ancak yetkililerce ölümünün gizlendiği yönünde haberler çıktığı hatırlatıldı.

"Ayetullah Hamaney de normal insanlar gibi hastalanabilir" denilen haberde, "Dini lider (Hamaney) son günlerde şiddetli bir soğuk algınlığı geçirdi. Halkla son görüşmesinde de bu açıkça belli oluyordu. Bu yüzden de doktor tavsiyesi doğrultusunda vatandaşlarla çok sık görüşmüyor" ifadelerine yer verildi.

Hamaney'in yaklaşık on gün önce de bazı Şii ve Sünni din adamlarıyla görüştüğü, bu görüşmenin de kameralar tarafından görüntülendiği belirtildi. Ayetullah Hamaney'in sağlık durumuna ilişkin Batı medyasında çıkan haberlerin yalan olduğu ve gerçeği yansıtmadığı ifade edilen haberde, "Bu gibi haberlerin asıl amacı, halk arasında endişe yaratmak ve halkın nasıl tepki vereceğini ölçmek" değerlendirmesi yapıldı

AA

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48