banner39

Ali Kırca'nın Poyraz'la ilişkisi şüphe çekiyor

Kırca, ETÖ sanığı Poyraz'dan kasetler alıp, bunu haberlerde kullandığı iddiasını halen yalanlamadı.

Arşiv 01.04.2009, 14:49 01.04.2009, 15:42
Ali Kırca'nın Poyraz'la ilişkisi şüphe çekiyor


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Sabah yazarı Mahmut Övür'ün, "Fethullah Gülen'le ilgili kasetleri Ali Kırca'ya Ergenekon sanığı servis etti" şeklindeki yazısının üzerinden günler geçti ama Kırca bu iddiayı halen yalanlamadı.

Mahmut Övür, 22 Mart tarihli Sabah gazetesinde yazdığı yazıda, '17 Haziran 1999 tarihinde Fethullah Gülen ile ilgili kampanyayı başlatan kasetleri, bugün Ergenekon'dan sanık olarak içeride olan Ergun Poyraz'ın Ali Kırca'ya getirdiğini' belirtti. Övür konuyla ilgili şu bilgileri verdi:

''atv Haber'in başında Ali Kırca vardı. Ben de henüz atv Haber'deki odamı terk etmemiştim. İşte o günlerde haber merkezine ilginç bir adamın elinde çantalarla sık sık gelip gittiğini görüyordum. Sima olarak tanımadığım bu adamı merak edip sordum. Adının Ergun Poyraz olduğunu söylediler. Poyraz, tarikatlar ve Refah Partisi ile ilgili yazılar yazan, kitaplar yayınlayan biri olarak biliniyordu. Ama atv Haber'de herkes ona "derin devlet"in adamı gözüyle bakıyordu. Onun geliş gidişlerinden sonra işte o meşhur kaset olayı patladı. Bu çok net biçimde bir 28 Şubat operasyonuydu. Yayınlanmasını da onlar sağladı."

Kamuoyu, 28 Şubat'a giden süreçte önemli rol oynayan bu kasetler hakkındaki iddiaların bir an önce açıklanmasını bekliyor.

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?