banner39

Ali Topuz: Sevigen hemen istifa etsin

CHP Grup Başkanvekili, "Mehmet Sevigen derhal istifa etmelidir" görüşünde!

Arşiv 19.02.2009, 11:45 19.02.2009, 13:49
Ali Topuz: Sevigen hemen istifa etsin

CHP'li Ali Topuz CHP'li Mehmet Sevigen hakkındaki iddialarla ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Topuz toplantıda Mehmet Sevigen'in derhal istifa etmesi gerektiğini söyleyerek, "Sevigen olayı haksız kazanç ve menfaat etme olayıdır" dedi.

CHP'li Topuz açıklamasına şu şekilde devam etti: "Partimde buna benzer bir durumu görmedim, çok utanıyorum. Bu olay bir ticari iş değildir. Konumunu kullanarak menfaat elde etmek haksız kazanç elde etmek demektir. Parti yönetimi ise Srvigen'i bir yandan koruyor bir yandan etik olmadığını söylüyor. Sevigen olayını parti üst düzeyince sahiplenildiği izlenimi büyük sorunlar yaşatacaktır. CHP'ye duyulan güveni zedeleyecek, seçimlere katılım oranını olumsuz etkileyecektir. İstanbul ve Ankara'da başarı kazanmaya olumsuz etki yapacaktır. Sevigen, CHP'nin bayrağını dekor olarak kullanamaz. Konunun geçiştirilmesi de o kadar kolay olmayacaktır. Partimize sürülen leke temizlenmelidir. Önder Sav yardımcısıyla ilgili ne düşündüğünü açıkça söylemelidir. Sayın genel başkanımız gereğini yapmaldır. Sevigen partiden istifa ettirilmelidir, ettirmek yetmez partiden uzaklaştırılmalıdır."

Ağyüz de Sevigen'i istifaya davet etti

CHP Gaziantep Milletvekili Yaşar Ağyüz, CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen'in istifa etmesi gerektiğini belirterek, istifada bugüne kadar geç kalındığını söyledi.

Ağyüz, Mecliste gazetecilerin Mehmet Sevigen hakkındaki iddialara ilişkin soruları cevaplandırdı.

Seçim ortamında her siyasetçinin partisinin menfaatlerini korumak zorunda olduğunu vurgulayan Ağyüz, ''Bu seçim ortamında siyasetçi, yanlış yapmamak zorundadır. Etik olmayan davranış içinde bulunan milletvekilleri de bu sorumluluğu taşıyarak gereğini kendileri yapmalıdır. İstifayı, bugüne kadar geç kalmış olarak görüyorum'' diye konuştu.

Diğer milletvekillerinin de konuya çok tepkili olduğunu ifade eden Ağyüz, ''Seçim öncesi partimize zarar vermemek için daha fazla konuşmak istemiyoruz. Geç kalmış bir istifa. Bugün veya yarın gerçekleştirmek durumunda kalmalıdır'' dedi.

Ağyüz, istifa olmaması halinde nasıl bir tavır takınacağına ilişkin soruya da ''29 Mart bizim için çok önemli. O nedenle partimize yara açacak hiçbir davranışta bulunmak istemiyoruz. Onun için 29 Marta kadar ağzımızı bantladık. Ama bu konu çok ciddi ve ağırlıklı olduğu için, 'muhatabın gereğini yapacağına inandığımı' söylemekle yetiniyorum. Diğer konular partime zarar verir. Ama bu zararı göğüslemek durumunda kalamam'' karşılığını verdi.

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?