banner39

Alimler Birliği Mütevelli Heyeti toplandı

Müslüman Alimler Birliği Mütevelli Heyeti Beyrut'taki toplantısını tamamladı.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Alimler Birliği Mütevelli Heyeti toplandı

Dünya Bülteni Haber Merkezi

 

Müslüman Alimler Birliği Mütevelli Heyeti bugün Lübnan'ın başkenti Beyrut'taki toplantısını tamamladı. Birliğin Mütevelli Heyeti, geçen Temmuz ayında İstanbul'da yapılan toplantıda seçilmişti.

 

Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Muhammed Selim El-Avva, toplantının amacının birliğin genel siyasetini belirlemek ve bunun için gerekli komisyonları oluşturmak olduğunu açıkladı. El-Avva, 2006-2007 bütçesinin de toplantıda onaylanacağını bildirdi.

 

El-Avva, toplantıda, Irak'taki Sünni-Şii çatışmasının ve Papa'nın İslam ve Müslümanlar hakkındaki son açıklamaları ve bu konuda yapılabileceklerin yanında Avrupa, Asya ve Afrika'daki Müslüman azınlıkların sorunlarının ele alınacağını söyledi.

 

El-Avva, bu faaliyetler için 7 ayrı komisyonun kurulmasının kararlaştırıldığını belirtti ve bu kurulları şu şekilde açıkladı: Diyalog komisyonu, kültür, düşünce ve basın komisyonları, fetva ve araştırma komisyonu, üyelik komisyonu ve İslami azınlıklar komisyonu.

 

Müslüman Alimler Birliği Başkanı Dr. Yusuf El-Kardavi ise yaptığı konuşmada,birliğin bir halk hareketi olduğunu, herhangi bir partiye, cemaate veya devlete bağlı olmadığını ifade etti.

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?