banner15

Aliyev Darbe Siyaseti Yapıyor

Azerbaycan'da Aliyev yönetiminin muhaliflere yönelik baskı politikasına isyan eden Müsavat Partisi lideri İsa Kamber "Devrime hazırlandığımız haberleri doğru değil" diye konuştu.

Aliyev Darbe Siyaseti Yapıyor

Azerbaycan'da ana muhalefet konumundaki Müsavat Partisi Başkanı İsa Kamber, 6 kasımda yapılacak parlamento
seçimlerinin demokratik ortamda yapılmasını amaçlayan barışçı mücadelelerini sürdüreceklerini belirterek, ''Muhalefet herhangi bir devrime hazırlanmıyor'' dedi.
    Kamber, parti merkezinde düzenlediği basın toplantısında, ''İktidar, seçimlerin tamamen sahteleştirilmesi durumunda gerek adayların, gerekse halkın buna barışçı yollarla itirazını dile getireceğini biliyor'' diye konuştu.
    İsa Kamber, ülkedeki son gelişmelerin iktidarın gerçek yüzünü ortaya çıkardığını savunarak, bunların muhalefetin mücadelesine engel olamayacağını bildirdi.
    İktidara bu oyunlardan vazgeçmesi çağrısında bulunan Kamber, seçimlerin demokratik yapılması durumunda protesto gösterilerine de ihtiyaç kalmayacağını söyledi.
    Kamber, geçen hafta Ukrayna'ya yaptığı ziyaretinde yöneticiler ve sivil toplum örgütleri temsilcileriyle bir araya geldiğini, bu çerçevede ''Bizim Ukrayna Partisi'' ve bu ülkede yönetim değişikliğine yol açan gelişmeleri düzenleyen sivil toplum kuruluşu olarak bilinen ''Pora'' ile işbirliği anlaşması imzaladıklarını kaydetti.
    İsa Kamber, Azerbaycan'daki parlamento seçimleriyle ilgili gelişmelerin Ukrayna tarafından yakından izlendiğini de söyledi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48