banner39

Aliyev yönetiminden 'demokratik kadro' açılımı

Muhalefetle diyalog ve demokratik açılım sözü veren hükümet, kadro değişimine gidiyor

Arşiv 02.04.2009, 16:50 03.04.2009, 00:06
Aliyev yönetiminden 'demokratik kadro' açılımı

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Azerbaycan'da referandum öncesinde iktidarın muhalefet ile diyaloğa başlayacağı, seçim sisteminin yenileneceği, muhalefet liderlerinin önemli göreve getireleceği ve birçok eski bakanın görevden alınacağı konuşulmaktaydı.  Aliyev`in batılı ülkelere demokratik reformlar yapılması konusunda söz verdiği iddialarının ardından özellikle Rus yanlısı bakanların ve generallerin günlerinin sayılı olduğu savunulmuştu.

Azerbeycan`da savunma bakanı Sefer Ebiyev, savcı Zakir Garalov, tarım bakanı İsmet Abbasov, eğitim bakanı Misir Merdanov, ulaştırma bakanı Ziya Memmedov, milli güvenlik bakanının yardımcısı Ali Nağıyev, Bakü valisi Hacibala Abıtalov, AzTv başkanı, birçok bölge valisi ve generalin kadro değişikliği kapsamında kısa bir süre içerisinde görevden alınacağı bildiriliyor.

Muhalefet liderleri ise özellikle Ramiz Mehdiyev ve Kamaleddin Haydarov'un görevden alınmasının ihtilal niteliği taşıyacağını öne sürüyor. Ramiz Mehdiye başkanlık idaresinin başkanı, Haydarov ise olağanüstü haller bakanı....

banner53
Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?