banner15

Alman polisi Hristiyan Demokratların evlerini aradı

Almanya'nın Rheinland-Pfalz ve Hamburg Eyaletlerinde polis, Hristiyan Demokratlar'ın evini aradı

Alman polisi Hristiyan Demokratların evlerini aradı

Mucahid Yıldız-Dünya Bülteni / Almanya

Almanya’nın Rheinland-Pfalz ve Hamburg Eyaletlerinde, Hristiyan Demokrat Parti CDU’dan eski eyalet parti başkanı Christoph Böhr ile Hamburg Finanz Senatörü Carsten Frigge’nin evleri polis tarafından arandı. CDU’nun Rheinland-Pfalz eski parti kasası Herbert Jullien ve eski fraksiyon başkanı Markus Hebgen hakkında da savcılık tarafından inceleme başlatıldı.

CDU’lu politikacıların Rheinland-Pfalz Eyaletinde 2005/2006 yıllarında kanundışı para transferleri yaptıkları sanılıyor. Rheinland-Pfalz Eyaleti şimdiki CDU başkanı Baldauf, zaten ekonomik olarak iflasın eşiğine gelmiş Eyalet parti teşkilatına gelebilecek yeni cezalarla daha fazla sıkıntıya girmiş olacak.

CDU Rheinland-Pfalz Eyalet teşkilatı 2006 yılındaki eyalet seçimlerinde, kanunen bir eyalet fraksiyonunun parti propogandası için para ödemesi yasak olduğu halde, Düsseldorf’taki danışma ajansı C4’e 386.000 Avro ödemiş.

Düsseldorf’taki C4’nin eski sahibi ve Hamburg Eyaletinin şimdiki Finans Senatörü Carsten Frigge’nin 2006 yılında düzenlediği faturaların gerçeği yansıtmadığı, dolayısıyla vergi kaçakçılığı yapıldığı için, kendisi hakkında inceleme başlatıldı. Düsseldorf’taki C4 binası da polis tarafından arandı.
 

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2010, 12:48
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35