banner39

Alman Yeşiller'den Türkiye'ye destek

TBMM AB Uyum Komisyonu'nu ziyaret eden Alman Yeşiller Partisi heyeti, Türkiye'ye Avrupa Birliği sürecinde destek mesajları verdi.

Arşiv 02.04.2007, 13:17 06.07.2018, 09:31
Alman Yeşiller'den Türkiye'ye destek

Ziyaret sırasında bir konuşma yapan TBMM AB Uyum Komisyonu Başkanı Yaşar Yakış, Almanya'nın Türkiye politikasını bildiklerini, Almanya'nın genel politikalarıyla Yeşiller Partisi'nin politikalarının farklılık gösterdiğini söyledi. Yakış'ın bu sözleri Yeşiller heyeti arasında gülümsemelere neden oldu. Türkiye'nin AB üyeliği karşıtlarını kendisine düşman, yandaşlarını ise dost olarak ikiye ayırmadığını kaydeden Yakış, ?Bütün Almanları dost kabul ediyoruz? dedi. Yakış, her siyasi partinin kendine göre yöntemleri, politikaları olduğunu vurguladı.

Yakış'ın ardından söz alan Yeşiller Partisi Milletvekili Rainder Steenblock, Türkiye'nin AB üyeliğini desteklediklerini söyledi. Steenblock, aynı desteğin eski Almanya Dışişleri Bakanı Josca Fischer döneminde de bu yönde olduğunu ifade etti. Yeşiller'in siyasi olarak da Türkiye'yle sempatiyle yaklaştığını belirten Steenblock, Türkiye'yle AB arasında yeni müzakere başlıklarının açıladığını kaydetti

banner53
Yorumlar (0)
20
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?