banner39

Almanlardan yeni şok görüntüler!

Alman Die Tageszeitung gazetesi fotoğraları sert eleştirdi ve maşetten "Biz alçağız!" dedi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Almanlardan yeni şok görüntüler!

Almanya, askerlerinin kafataslarıyla çektirdiği fotoğrafları konuşuyor. Bild'den sonra RTL yeni fotoğraflar yayınladı. Yeşiller'den şok iddia, Die Tageszeitung'dan da sert özeleştiri var.

Almanya, Afganistan'daki askerlerinin kafataslarıyla çektirdiği fotoğraflarla sarsılmaya devam ediyor. Bild'den sonra RTL televizyon kanalında yeni fotoğraflar yayınlarken, Yeşiller'den bir milletvekili buna benzer daha yüzlerce fotoğraf olduğunu söyledi. Politikacılardan halka kadar herkes tepkili.

Dünün en anlamlı tepkisi ise Die Tageszeitung gazetesinin manşetinden geldi.

Die Tageszeitung, ilk kez önceki gün Bild gazetesinde yayınlanan fotoğraflarla ortaya çıkan skandal için yine Bild gazetesinin daha önce Papalığa bir Alman olan XVI. Benedikt (Joseph Ratzinger) getirildiğinde attığı 'Biz Papayız' manşetine gönderme yaptı. Gazete, simsiyah bir sayfada Bild'in kurukafalı fotoğraf kupürünün üzerine 'Biz Alçağız' (en hafif çevirisiyle...) başlığıyla çıktı.Die Tageszeitung gazetesi, simsiyah bir sayfada Bild'in kurukafalı fotoğraf kupürünün üzerine 'Biz Alçağız' (en hafif çevirisiyle...) başlığıyla çıktı.Yeşil milletvekili Hans Christian Ströbele ise en az 5-6 kişide bu türden yüzlerce fotoğrafn olduğunu bildiğini söyledi.

YENİ FOTOĞRAFLAR

RTL televizyon kanalında yayınlanan dijital bir fotoğraf makinesiyle çekilmiş yeni fotoğraflarda ise ISAF'a bağlı bir Alman askeri bir kafatasını öperken, bir diğerinde başka bir asker ISAF cipinin üzerine koyup poz verirken görülüyor. Yeşil milletvekili Hans Christian Ströbele ise en az 5-6 kişide bu türden yüzlerce fotoğrafn olduğunu bildiğini söyledi.

Kafatasıyla Poz Veren Askerlere İhraç

Afganistan'da bir kafatasıyla poz veren iki Alman askeri, görevden alındı. Almanya Savunma Bakanı Franz Josef Jung, Bild gazetesinin yayınladığı fotoğraflarda görülen altı askerden ikisini görevden aldıklarını açıkladı. Bakan Jung, tüm askerlerin kimliklerinin tespit edildiğini ve soruşturmanın sürdüğünü söyledi.

Olaylara karışan askerlerden biri Bild gazetesine yaptığı açıklamada, grup psikolojisiyle hareket ettiklerini, çok üzgün olduğunu ifade etti.

İLGİLİ HABER İÇİN TIKLAYIN

Dünyayı şok eden fotoğraflar! 
 

banner53
Yorumlar (0)
29
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?