banner39

Almanya camileri 3 Ekim'e hazır

Almanya camiilerinin 3 Ekim açık kapı günleri için hazırlık toplantısı yapıldı

Arşiv 02.10.2009, 09:32 02.10.2009, 11:47
Almanya camileri 3 Ekim'e hazır

Mücahid Yıldız-Almanya / Dünya Bülteni

Bu yıl 13'üncüsü yapılacak olan Almanya camilerinin açık kapı günlerine hazırlık amacıyla Duisburg Merkez camiinde Müslümanlar Koordinasyon Şurası KRM, dün bir toplantı yaptı. Almanya'nın Doğu Almanya ile birleşme günü olan 3 Ekim'e denk getirilen Açık Kapı Günleri üç yıldan beri KRM tarafından organize ediliyor.

Duisburg Merkez Camiinde gerçekleştirilen toplantıda KRM sözcüsü de değiştirildi. Bugüne kadar KRM'nin sözcülüğünü yapan Ayyub Axel Köhler görevini Bekir Alboğa'ya devretti. Toplantıya İslam Şurası IR başkanı Ali Kızılkaya, Müslümanlar Merkez Şurası ZMD başkanı Ayyub Axel Köhler, Diyanet İşleri Başkanlığı DITIB'in dialog sorumlusu Bekir Alboğa ve İslam Kültür Merkezleri Birliği VIKZ dialog sorumlusu Erol Pürlü katıldı.

Toplantıda bu yılki Açık Kapı Günleri için kullanılacak olan afiş ve broşürler tanıtıldı. ZMD basın sözcüsü Nurhan Soykan afişlerde Almanya'daki Müslümanların tarihi varlığını ve camilerdeki potansiyeli göstermeye çalışdıklarını söyledi.

3 Ekim Cumartesi günü yapılacak Açık Kapı günlerinde Almanya çapında bulunan yaklaşık 1000 camiiyi 100.000 fazla kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Duisburg Merkez Camiinde saat 11:00'de başlayacak olan programla her iki saatte bir ziyaretçiler cami ve külliyesi tanıtılacak.

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?