banner39

Almanya Eyalet başkanına İsrail'in sınır zulmü

Alman eyalet başkanı Platzek'e İsrail gezisi sırasında sınır işkencesi yaşatıldı.

Arşiv 15.04.2010, 16:18 15.04.2010, 16:18
Almanya Eyalet başkanına İsrail'in sınır zulmü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya’nın Brandenburg Eyalet Başbakanı Sosyal Demokrat Parti SPD’den Matthias Platzeck İsrail gezisi sırasında Filistin bölgesinden İsrail’e gitmek için sınırı yaya olarak geçmek zorunda kaldı. Berlin Dışişleri Dairesin’nin verdiği bilgiye göre Alman Tel Aviv büyükelçisi İsrailli yetkililerle görüştü.
 
Eyalet Başbakanı Platzeck, Filistinlileri ziyaretinden sonra Ramallah’tan Tel Aviv’e dönmek isterken sınırda Yahudi askerler tarafından otomobilinden indirilerek bölgeyi yaya olarak geçmek zorunda bırakıldı. Platzeck’in otomobilini süren kişinin Filistinli olmasından dolayı Alman başbakanının sınırı arabayla geçmesine izin verilmediği tahmin ediliyor.
 
Alman Dışişleri Dairesi tarafından da onaylandığı gibi Brandenburg Eyalet Başbakanı Platzeck arabasından inerek sınırı yaya olarak geçti ve Tel Aviv’e kendisiyle birlikte gidecek olan ticari heyetin otobüsüne binerek yoluna devam etti.
 
Platzeck Ramallah’ta Filistinlilerle Almanların birlikte yaptıkları ticari bir toplantıya katılmıştı. ‘Maerkische Oderzeitung’ gazetesinin bildirdiğine göre Filistin’de Alman diplomatları ve işadamlarını taşıyan araçlar Almanlar tarafından organize edilmişti.
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?