banner39

Almanya İslam Arşivleri ödülleri belli oldu

Almanya İslam Arşivi'nin bu yılki Çelebi barış ödüllerinin sahipleri açıklandı. Almanya'nın Soest şehrindeki İslam Arşivi Merkez Enstitüsü Amina Abdullah Vakfı, bu yılki dinler arası diyaloglarda yaptıkları çalışmalar nedeniyle, Çelebi Barış ödüllerinin

Arşiv 16.04.2010, 15:09 16.04.2010, 15:09
Almanya İslam Arşivleri ödülleri belli oldu

Mucahid Yıldız-Almanya / Dünya Bülteni

Almanya’nın Soest şehrindeki İslam Arşivi Merkez Enstitüsü Amina Abdullah Vakfı, bu yılki dinler arası diyaloglarda yaptıkları çalışmalar nedeniyle, Çelebi Barış ödüllerinin kimlere verileceğini açıkladı.
 
Uluslararası barış ödülünü Anglikan Kilisesine bağlı Londra’lı rahip Donald Reeves alacak. Amina Abdullah vakfının dün yaptığı açıklamada rahip Reeves’in Londra’nın fakir ve taşra bölgelerinde ve daha önce de Balkanlar’daki barış çalışmalarındaki başarılarından dolayı bu ödüle layık görüldüğü bildirildi.
 
Nasyonal Barış ödülü Berlin’den Ronald Raiser’e verilecek. Gruplara verilen barış ödülüne ise Hannover’de faaliyet gösteren Dinler Evi’nin yaptığı çalışmalar layık görüldü. Herhangi bir para değeri içermeyen ödüller 7 Kasım’da Werl şehrinde sahiplerine takdim edilecek.
 
1990 yılından beri her yıl Muhammed Nafi Çelebi Barış ödülleri, Almanya İslam Arşivi Amina Abdullah Vakfı tarafından, Müslümanlar, Hristiyanlar ve Yahudiler arasında, dinler, gelenekler ve kültürler arası diyalog çalışmaları yapanlara veriliyor. Barış ödülleri organizesi, Berlin’de yaşayan, 1927’de Berlin Enstitüsünü kuran ve 1933 yılında vefat eden Suriyeli Muhammed Nafi Çelebi’nin anısına tertipleniyor.

banner53
Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?