banner39

Almanya İslam Konseyi'ne de domuzlu tehdit

İsviçre'de minare yasağıyla net bir şekilde ortaya çıkan Avrupa'daki İslamofobi tehlikeli boyutlara varıyor.

Arşiv 17.12.2009, 15:35 17.12.2009, 15:35
Almanya İslam Konseyi'ne de domuzlu tehdit

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Cami ve İslami kurumlara saldırılarda son dönemde artış gözlenen Almanya'da dün merkezi Köln'de bulunan Almanya İslam Konseyi'ne (Islamrat) zarf içinde mesajlı domuz kulağı gönderildi. Almanya İslam Konseyi Genel Başkanı Ali Kızılkaya, domuz kulağıyla birlikte gönderilen mesajda Hz. Muhammed'e yönelik hakaretamiz ifadeler kullanıldığını kaydetti.

Zaman'ın haberine göre Kızılkaya, Almanya'da Yahudi kökenli ünlü bir isim olan Michel Friedmann'ın imzasının atıldığını belirterek, "Almanya'daki Müslümanlarla Yahudiler arasına nifak sokmaya çalışmışlar. Bunun için bir Yahudi'nin ismi kullanılmış." değerlendirmesini yaptı. Daha önce de Bavyera eyaletindeki Elsenfeld Fatih Camii'ne domuz kanı ve gözüyle, İslam Toplumu Milli Görüş'ün (IGMG) genel merkezine domuz kulağı gönderilerek saldırılar yapılmıştı. Fransa'da da hafta sonu Castres kasabasındaki bir caminin duvarları Nazi sloganları yazılarak tahrip edilmiş, duvara ayrıca, domuz bacağı asılmıştı.

Köln polisinin ihbara rağmen gelmemesini eleştiren Genel Başkan Ali Kızılkaya, "Bu saldırılar da gösteriyor ki, İslamofobi Almanya'da tehlikeli boyutlara varıyor. Özellikle siyasetçiler İslam korkusunun yersiz olduğunu söylemeleri gerekirken, tam tersine İslamofobi'yi ranta çevirmeye çalışıyor. Bu çok endişe verici. Ama Müslümanları provoke edemeyecekler." diye konuştu. Alman devlet televizyonu ARD'nin son yaptırdığı bir araştırma Alman halkının yüzde 75'inin ülkenin İslamlaşmasından endişe ettiğini ortaya koydu

banner53
Yorumlar (0)
14
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?