banner15

Almanya yine boyun eğdi: Hamaslı bakana vize yok

İsrail'in tepkisinin ardından bir akademik konferansa davet edilen Gazze sağlık bakanı Basim Naim'e vize verilmeyeceği açıklandı

Almanya yine boyun eğdi: Hamaslı bakana vize yok


Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Alman hükümeti, Haziran'da düzenlenecek bir akademik konferansa davet edilen Gazze sağlık bakanı Basim Naim'e, İsrail yönetiminden gelen baskıların ardından vize verilmeyeceğini açıkladı.

"Hamas ve El Fetih" konulu akademik konferansa konuşmacı olarak davet edilen Naim'in Almanya'ya girmesine izin verilmeyeceğini belirten İsrail dışişleri bakanlığı sözcüsü Yigal Palmor, kararın "Berlin'deki İsrailli diplomatların yoğun çabalarının sonucu" olduğunu söyledi.

Almanya'nın Bad Boll üniversitesinde düzenlenecek olan akademik konferans, sivil toplum örgütleri ile birlikte üniversite ve hükümete bağlı Federal Siyasi Eğitim Merkezi tarafından düzenleniyor.

Hamas'ın konuşulacağı konferansa Hamaslı bir yetkilinin davet edilmesine tepki gösteren İsrail'in Berlin'deki Büyükelçiliği, Almanya'dan "Hamas ile ilgili AB kararlarına uygun" hareket etmesini talep etmişti.

İsrailli yetkililer, "Almanya'nın gelecekte bu tür bir olayın yaşanmaması için dikkatli olacağını" umduklarını da belirtti.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2010, 16:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
yehuda goim
yehuda goim - 9 yıl Önce

almanlar yahudilerin köpekleri tarafından yenildiler,kuşatıldılar,ve o gün bugün almanya israilden yönetilir.almanyanın sahipleri rotşild ve rockefeller aileleridir.türkiyeninde çoğunu kapmışlardır.
gün gelecek ve yakındır.dünyada saklanacak bir delik bulamayacaklar.şeytan- musa - abraham torunları.
insanlık ve tanrı karşıtları yahudun oğulları.

banner39

banner36

banner37

banner35