Almanya'da 43 Müslümanın evine polis baskını

Almanya'da dün beş eyalette, Müslümanların oturduğu 43 evde polis tarafından arama yapıldıAlmanya'da Stuttgart Polis Müdürlüğünce bildirildiğine göre Çarşamba günü Baden-Württemberg, Bavyera, Berlin, Hessen ve Kuzey Ren Westfalya Eyaletlerinde Alman Müslü

Almanya'da 43 Müslümanın evine polis baskını

Mücahid Yıldız-Almanya / Dünya Bülteni

Almanya'da Stuttgart Polis Müdürlüğü Çarşamba günü Baden-Württemberg, Bavyera, Berlin, Hessen ve Kuzey Ren Westfalya Eyaletlerinde Alman Müslümanlara ait 43 ev ve işyerinde aramalar yaptı. Wiesbaden, Bonn ve Ulm şehirlerinde üç Alman Müslüman tutuklandı. Şüphelenilen dört kişinin daha Almanya dışında olduğu bildirildi. Yapılan aramalarda birçok bilgisayar, cd ve yazılı belgelere el konuldu.


Polisin verdiği bilgiye göre yaşları 24 ile 59 arasında olan zanlıların 100'e yakın Alman Müslümanı radikalleştirdikleri iddia edildi. Yaptıkları çalışmalarla ikna ettikleri Alman Müslümanların Mısır'da Kur'an ve Arapça kursları görmesi planlanıyormuş. Polisin iddiasına göre bu kurslardan sonra eğitilen Almanlar Afganistan'a gönderilecekmiş.

Alman kanunlarına göre 'terör' kamplarında eğitim görenlere on yıla kadar hapis cezası verilebiliyor. 'Terör' eğitimi verenlerle bağlantı kuranlar, silah ya da bomba yapımını öğrenenler bu cezaya çarptırılabiliyor. Herhangi bir 'terör' kampında bulunmuş olmak ise suç teşkil etmiyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2010, 14:43
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35