banner39

Almanya'da Camii inşasına protesto

Almanya'nın Hamburg kentinde, cami inşa edilmesini protesto etmek amacıyla aşırı sağcıların düzenlediği gösteride olay çıktı.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Almanya'da Camii inşasına protesto
Bergedorf semtindeki Johann-Adolf-Hasse-Platz adlı meydanda toplanan bir grup aşırı sağcı, "Almanya'da cami inşa edilmesini istemiyoruz. Çok kültürlü bir toplum yapısına karşıyız. Almanya bir göçmen ülkesi değildir. Türkler, geldikleri gibi ülkelerine dönmeli. İslamlaşmaya ve camilere karşıyız. Bergedorf Müslüman
değildir" şeklinde açıklama yaptı.

Aşırı sağcıların meydandan yürümelerini engellemek amacıyla çevrede yaklaşık 800 solcu gösterici toplandı.Çok sıkı güvenlik önlemi alınmasına rağmen, solcu göstericiler güvenlik güçlerine şişe, taş ve tuğla parçaları attı.

Bunun üzerine polis, göstericilerin dağılması uyarısında bulundu. Polis, alanı terk etmeyen göstericilere tazyikli su sıktı. Bu arada göz yaşartıcı bombalar da kullanıldı.

Polisle göstericiler arasındaki olaylar sırasında yaralananlar da oldu.Hamburg Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, yaklaşık 30 solcu göstericinin gözaltına alındığı bildirildi.

banner53
Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?