banner39

Almanya'da Gazze mitingine İsrail provokasyonu

İsrail aleyhine düzenlenen mitinge İsrail bayrağı ile yapılan provokasyon son anda önlendi.

Arşiv 15.01.2009, 13:23 15.01.2009, 17:32
Almanya'da Gazze mitingine İsrail provokasyonu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Almanya'nın Duesseldorf ve Duisburg şehrinde polis, gösterilerde İsrail bayrağının kullanılmasını yasakladı. 

Geçtiğimiz haftasonu Dusiburg'ta Milli Görüş tarafından düzenlenen Gazze'ye destek gösterisi sırasında provokasyon amacıyla asılan bir İsrail bayrağının polis tarafından indirilmesi Almanya'da ve İsrail'de geniş tartışmalara sebep oldu. Milli Görüş mitinginin düzenlendiği meydanı gören balkonlardan birinde İsrail bayrağı asılı olduğunu gören ve bunun kışkırtma amaçlı olarak asıldığını fark eden Alman polisi, vakit kaybetmeden eve girerek bayrağı balkonda indirdi. Bu esnada kalabalıktan büyük bir destek çığlığı yükseldiği duyuldu. 

Almanya'daki ve İsrail'deki basın kuruluşları ve diğer örgütlerden gelen tepkiler üzerine bir açıklama yapan polis sözcüsü, bayrağın kalabalığı kışkırtma amaçlı olarak asıldığını, polisin de hızlı bir karara vererek olası bir provokasyonu önlediğine dikkat çekerek, yapılanın doğru olduğunu açıkladı. 

Duisburg'ta da, aybaşında yapılan gösterilerde İsrail bayrağı açılması polisi harekete geçirmiş; bayrağı taşıyanlar polis denetimine alınmıştı. Duisburg polisi daha sonra gösterilerde İsrail bayrağı taşınmasını yasaklamıştı. Duseeldorf'taki bayrak yasağı kararı da, Ocak ayı başında düzenlenen gösterilerde kararlaştırılmıştı.

ATEŞ ALTINDAKİ GAZZE YANIYOR TIKLAYIN

İSRAİL VAHŞETİ

HANZALA FİLİSTİN'İN HÜZNÜ

KARİKATÜRLER İSRAİL'İ BOMBALADI

Paris'te 100 binler Gazze için yürüdü

Kanoute Filistin için attı

Milyonlar sokağa döküldü

Dünya Gazze için ayağa kalktı

İsrail vahşeti

Gazze'deki ölümleri 'çizdiler'

 
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?