Almanya'da İsrail'i tel'in gösterileri düzenleniyor

İHH filosuna kanlı baskın yaparak birçok kişinin ölümüne sebep olan İsrail'e Almanya'da tepki gösterileri düzenleniyor.

Almanya'da İsrail'i tel'in gösterileri düzenleniyor

Mucahid Yıldız-Dünya Bülteni / Almanya

İsrail’in insani yardım filosuna saldırısına tepki olarak, kanlı katliamı tel’in eden gösteriler Almanya’nın değişik şehirlerinde devam ediyor. Dün Krefeld’de yapılan ve çoğunluğunu Almanların oluşturduğu bir grup, sessiz bir şekilde gerçekleştirilen kısa bir yürüyüşten sonra sembolik olarak mumlar yakarak uyarı nöbeti yaptı.

Bugün Duisburg ve Münster şehirlerinde değişik gruplar tarafından organize edilen İsrail’i protesto gösterileri yapılıyor. Frankfurt İsrail konsolosluğu önündeki oturma eylemi de devam ediyor. Ayrıca Almanya dışında Hollanda’nın Amsterdam şehrinde bugün saat 18:00’de birçok grubun birlikte düzenlediği ‘İsrail yönetiminin barbarlığını kınama mitingi’ yapılıyor. Göstericiler, Amsterdam Museum Plein’da saat 18:00’de buluşacak. Avusturya’nın başkenti Viyana’da da Cumartesi günü İsrail’e karşı büyük bir tel’in ve tepki gösterisi yapılacak.

Yarın Duisburg’ta IGMG tarafından, Nürnberg’te de tüm cemaatler tarafından birlikte tertiplenen iki büyük gösteri yürüyüşü yapılacak. Nürnberg’teki ‘Katliamı durdurun’ adı altında organize edilen gösteri saat 14:00’te Jakobsplatz’da başlayacak.

Cumartesi günü IGMG tarafından tertiplenen büyük gösteri farklı kuruluşlar tarafından destekleniyor. Saat 12:00’de Duisburg Burgplatz’da başlayacak yürüyüşe büyük bir katılım bekleniyor. Ayrıca 5 Haziran Cumartesi günü Duisburg Eventhalle Rheinhausen, Friedrich-Alfred-Str. 182 noda, saat 15:00’de İsrail saldırısıyla ilgili bir salon toplantısı yapılacak.

Berlin’de Cumartesi günü İsrail büyükelçiliği önünde saat 13:00’de yeniden büyük bir gösteri yapılacak. IHH’nın Almanya partneri WEFA tarafından Köln’de, Bertramstr. 45 noda 4-5-6 Haziran tarihleri arasında bir hayır çarşısı organize edildi.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2010, 17:16
banner53
YORUM EKLE

banner39