banner15

Almanya'da Müslümanlar İslam Konferansı'ndan habersiz

Almanya'da yaşayan Müslümanların İslam Konferansı'ndan haberdar olmadığı ortaya çıktı.

Almanya'da Müslümanlar İslam Konferansı'ndan habersiz

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Haftalık ‘Spiegel’ dergisinin haberine göre, Entegrasyon ve Göçmen Vakfı’nın Bilirkişi Kurulu tarafından yapılan bir araştırmada, Almanya’da yaşayan Müslümanlardan yüzde 43’ünün, hükümetle, İslami kuruluşlar arasında yapılan İslam Konferansı görüşmesini hiç duymadıkları ortaya çıktı.
 
Müslüman olmayan diğer vatandaşlar arasında da üçte birinin Almanya’da bir İslam Konferansı yapıldığından haberi yokmuş. Almanya Entegrasyon ve Göçmen Vakfı, özellikle bu ülkede doğup büyüyen Müslüman neslin böyle bir görüşmenin yapıldığından haberdar olmamasını endişe verici buldu.
 
Entegrasyon ve Göçmen Vakfı Bilirkişi Kurulu başkanı Klaus Bade, İslam Konferansı’nın bu yıl da yapılması gerektiğini belirtti. İslam’ın uyumsuz olduğu iddiasının yanlış olduğunu ifade eden Bade, Kur’an’dan hep şiddetten bahsedilen belirli yerleri alarak Müslümanlardan uzaklaşmayı talep etmenin mümkün olamayacağını söyledi. Bade, Müslümanların da, kendilerine ikide bir şiddet içeren Eski Ahit ve Haçlı Seferlerinden bahsetmediğini hatırlattı

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2010, 17:36
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35