banner39

Almanya'da sarhoş Protestan lideri şayiası

Direksiyonda sarhoş yakalanan Kaessman'ın yanında Schröder de varmış.

Arşiv 07.04.2010, 14:36 07.04.2010, 14:36
Almanya'da sarhoş Protestan lideri şayiası

 
Mucahid Yıldız-Dünya Bülteni / Almanya

Almanya eski başbakanı Gerhard Schröder’in, direksiyonda sarhoş olarak polis tarafından yakalanan Protestanların başkanı Margot Kaessmann’la aynı otomobilde olduğu iddia edildi. Sosyal Demokrat Parti SPD’li Schröder yeminli teminat vererek iddiayı yalanladı.
 
Hamburglu avukat Joachim Steinhöfel internet blogunda Schröder’in Kaessmann’ın yakalandığı gece  aynı arabada olduğunu iddia etmişti. Schröder iddiadan hemen sonra 31 Mart’ta yeminli teminatla o gece Kaessmann’la aynı otoda olmadığını beyan ederek mahkemeye başvurdu ve 1 Nisan’dan itibaren blogun yasaklanmasını talep etti. Mahkeme blogun derhal yasaklanmasına ve yasağa uymadığı takdirde Hamburg’lu avukata 25.000 Euro para cezası verilmesine karar verdi. Avukat Steinhöfel mahkeme kararının 2 Nisan’da eline geçtiğini bildirdi.
 
Schröder’in avukatı Michael Nesselhauf, Hamburg’lu avukat Steinhöfel’den blogunu yayınladığı yerde Schröder hakkında yaptığı suçlama için bir düzeltme yayınlamasını talep etti ve aksi takdirde cezai işlem göreceğini belirtti.
 
Almanya’da yayınlanan haftalık dergi Focus’ta yayınlanan bir haberde Steinhöfel’in iddialarının uydurma olduğu kaydedildi. Steinhöfel ise bağımsız ve sağlam iki kaynağının olduğunu, mahkeme olması durumunda gerekirse bayan Kaessmann’ı da şahid olarak talep edebileceğini açıkladı.
 
Protestan Kilisesi çıkan haberlere karşılık Dr. Kaessmann’ın konu hakkında daha fazla bir şey söylemesine gerek olmadığını bildirdi.
 
 

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?