Almanya'da vergi kaçakçıları CD'leri arttı

Alman vergi kaçakçı CD'leri giderek çoğalıyor. Şimdi de Bavyera Eyaleti'nde üçüncüsü ortaya çıktı.

Almanya'da vergi kaçakçıları CD'leri arttı

Mücahid Yıldız-Almanya / Dünya Bülteni

Almanya'dan vergi kaçırarak İsviçre bankalarına yatıran Alman vatandaşları hakkında bilgi içeren iki CD'den sonra bir üçüncüsü de Bavyera Eyaleti Maliye Bakanlığına teklif edildi. Kuzey Ren Westfalya Eyaleti Maliye Bakanlığı CD'yi almaya karar verirken, Bavyera Eyaleti incelemelerine devam ediyor. Baden-Württemberg Eyaletinde ise liberal parti FDP'liler CD'nin satın alınmasını engelliyorlar.

Bavyera Eyaleti yetkilileri Münih'te yaptıkları açıklamayla kendilerine de eyaletlerindeki vergi kaçakçıları hakkında bilgi içeren bir CD'nin teklif edildiğini ve incelediklerini teyit ettiler. Eyalet Başbakanı CSU'lu (Hristiyan Sosyal Birlik Partisi) Horst Seehofer, yetkilileri hukuki bir engel olmadıkça CD'yi almaları konusunda uyardı.

'Spiegel' dergisinin verdiği bilgiye göre Bavyera'da ortaya çıkan CD, İsviçre ve Luxemburg bankalarına para yatıran Alman vergi kaçakçıları hakkında bilgi içeriyor. Sadece Luxemburg'takilerin 1000 kişiden fazla olduğu bildirildi. Bavyera Eyalet Mali yetkilileri ayrıntılı bir açıklama yapmadılar.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2010, 15:40
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35