banner39

Almanya'da volkan külü kaos yaşatıyor

Almanya'da uçaklar kalkamayınca trenler doldu, tam bir kaos yaşanıyor. Haftalık trafiğin en yoğun olduğu Cuma günü İzlanda'daki volkan külünün Avrupa'ya doğru gelmesinden dolayı tüm uçuşların iptal edilmesi Almanya'da hayatı altüst etti. Binlerce kişi, u

Arşiv 17.04.2010, 15:28 17.04.2010, 15:28
Almanya'da volkan külü kaos yaşatıyor

Mucahid Yıldız-Dünya Bülteni / Almanya 
 
Haftalık trafiğin en yoğun olduğu Cuma günü İzlanda’daki volkan külünün Avrupa’ya doğru gelmesinden dolayı tüm uçuşların iptal edilmesi Almanya’da hayatı altüst etti. Binlerce kişi, uçuşları iptal edilince trenler ve otobüslere yöneldi. Trenler ve otobüsler son kapılarına kadar ağzına bir doldu.
 
Berlin’de basına konuşan bir Demiryolu yetkilisi garajlarda bulundurdukları tüm vagonları hizmete soktuklarını, buna rağmen yeterli olamadıklarını söyledi. Kiralık araba şirketlerinde ve otobüslerle, araba vapurlarında da büyük bir yoğunluk yaşandı.
 
Olağanüstü durum nedeniyle Alman Demiryolları ilave personel devreye sokarak istasyonlardaki tüm gişelerin hizmet görmesi için önlem aldı. Berlin merkez istasyonunda yoğunluk nedeniyle tam bir kaos yaşandı. Yolcular kalkmak üzere olan trenlerine ulaşmak, ya da bilet almak için gişelere varmak için büyük zorluklar yaşadı.
 
Almanya’dan Londra’ya gidecek olan uçak yolcuları ise, Brüksel ya da Paris’ten Londra’ya giden tüm trenlerin dolu olması nedeniyle demir yolunu tercih etme imkanı bulamadılar. Cumartesi günü de hiçbir boş yerin olmadığı bildirildi.
 
Londra’dan Avrupa’ya taşıma yapan Eurostar normal olarak hergün 28.000 yolcu taşıyor. Cuma günü şirket 10.000 kişi fazla taşıdı. Lojistik sebeplerden dolayı ek tren konulamıyor.
 
 

banner53
Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?