banner39

Almanya'dan 2 yangın haberi daha

Almanya'da Türkler'e yönelik olarak başlatılan kundaklama olaylarına, Başkent Berlin'de çıkan 2 yangın daha eklendi.

Arşiv 20.02.2008, 20:19 21.02.2008, 11:25
Almanya'dan 2 yangın haberi daha


Almanya'nın başkenti Berlin'den 2 yangın haberi daha geldi. Yangınlarda geniş çaplı hasar oluşmazken, olayların kundaklama olup olmadığı araştırılıyor.

İlk yangın haberi, Türkler'e ait Hicret İslam Cenaze Servisi'nin bulunduğu binadan geldi. Gece 01.30 sıralarında çıkan yangını erken fark eden bina sakinleri, itfaiye ve polisi olaydan haberdar etti. Hicret İslam Cenaze Servisi'nde çalışan Dinçer Balcı, yangının neden çıktığı konusunda bilgileri olmadığını söyledi.

Balcı, "Bu sabah saat 04.00 sularında polisten gelen telefonla buraya geldik. Ofiste herhangi bir hasar yok. Daha sonra itfaiye geldi ve kontrol etti. Çöp kovasına atılmış ateş ya da sigara izmariti sonucu da çıkmış olabilir. O saatte çocukların yapmış olacağı bir iş olduğunu sanmıyorum. Yetişkin insanlar tarafından kasıtlı ya da kasıtsız çıkarılmış bir yangın olduğunu düşünüyorum. Binada oturan kiracılardan birisinin yangını erken fark etmesi faciayı önlemiş" dedi.

Öte yandan T.C. Berlin Başkonsolosu Ahmet Nazif Alpman, yangın çıkan binada incelemelerde bulundu. Yangın çıkan binanın sakinlerinden bilgi alan Alpman, "Yetkililerin bu olayları bir an önce açıklığa kavuşturması ve varsa
faillerinin yakalanması için gerekli çalışmayı yapması gerekiyor. Aksi halde insanların korkuları devam edecek" diye konuştu.

Aynı gece bir binanın zemin katında bir aracın kundaklandığı yönünde de bilgiler geldi. Bu binayı da ziyaret eden Alpman, aracın yanmasında herhangi bir kundaklama olayı olmadığının tespit edildiğini kaydetti.

Berlin Yangın İşleri Kriminal Dairesi, her 2 yangınla ilgili de soruşturma başlattı.

Kaynak: İHA

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?