banner39

Almanya'yı yabancılar 'aptallaştırıyormuş'

Irkçı Sarrazin yine Almanya'daki göçmenleri hedef alan skandal sözler söyledi.

Arşiv 11.06.2010, 14:41 11.06.2010, 14:41
 Almanya'yı yabancılar 'aptallaştırıyormuş'

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Alman Merkez bankası yönetim kurulu üyesi, Sosyal Demokrat Parti SPD’den eski Berlin finans senatörü Thilo Sarrazin yine yabancılara hakaret etti. İşadamları Birliklerinin organize ettiği Güney Heesen’deki bir toplantıda konuşan Sarrazin, Alman toplumunun her geçen gün aptallaşma ortalamasının arttığını, bunun sebebinin de Türkiye’den, Ortadoğu ve Afrika’dan gelen göçmenler olduğunu söyledi.

Sarrazin’e göre göçmenler Almanlardan daha çok çocuk sahibi oluyorlar, farklı etnik gruplar farklı şekilde çoğalıyorlar ve farklı akıl seviyelerine sahip oluyorlar. Sarrazin, ailelerin yüzde 80’inin akli seviyelerini çocuklarına genetik olarak aktardıklarını iddia etti.

Sarrazin’in geçen yıl sonbaharda Türklere ve Araplara hakaret içeren ırkçı ifadelerinden dolayı Alman Merkez bankası bir açıklama yaparak bu görüşlere katılmadığını ve Sarrazin’in yetkilerini kısıtladığını bildirmişti. Ayrıca Sosyal Demokrat Partisi’nin taşra teşkilatlarından birisi, Sarrazin’in partiden ihracı için dilekçe vermiş, ancak olumlu bir sonuç alamamıştı.
 

banner53
Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?