banner39

Alparslan ve Yıldırım'ın ilişkisi belgelendi

Arslan ile Yıldırım'ın, Cumhuriyet'in bombalanmasından bir gece önce Ataşehir'de oldukları belgelendi.

Arşiv 16.12.2009, 11:40 16.12.2009, 13:40
Alparslan ve Yıldırım'ın ilişkisi belgelendi

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ergenekon ve Danıştay dava dosyalarının birleştirilmesinden sonra, şu ana kadar ortaya atılan birçok iddianın delilleri bir bir ortaya çıkmaya başladı.

Star gazetesinin haberine göre, Danıştay tetikçisi Alparslan Arslan ile Osman Yıldırım'ın, Cumhuriyet gazetesine yönelik ilk bombalı saldırıdan bir gece önce Ataşehir'de oldukları belgelendi.

Arslan'ın Danıştay'a yönelik silahlı eylemden 2 gün önce de Ataşehir'de olduğu ortaya çıktı.

BOMBAYI ALIP BİR GÜN SONRA ATTIRDIM

Osman Yıldırım, ''Cumhuriyet gazetesine atılan iki adet el bombasını, saldırıdan bir gün önce Alparslan Arslan ile Ataşehir'deki evden aldık.

Bombaları Muzaffer Tekin verdi. Bombaları başka bir odadan Rasim Görüm getirdi. Fikri Karadağ da oradaydı'' demişti.

Bu iddia Arslan'a ait olan ve mahkemeye ulaşan cep telefonu ımeı numaralarının verdiği sinyallerle maddi gerçeğe kavuştu.

4 MAYIS GECESİ ATAŞEHİR'DELER

Arslan'a ait cep telefonu, 4 Mayıs 2006'da saat 23.20 ile 23.56 saatleri arasında Ataşehir'de Osman Yıldırım'la 3 kez, Ergenekon sanığı Doğukan Yorulmaz'la birlikte 2006 yılında Hava Harp Okulu'ndan ayrılan Selçuk Ulutaş ismine kayıtlı telefonla da 5 kez görüşmüş. Arslan, Cumhuriyet'in bombandığı 5 Mayıs günü de Ataşehir'den Yıldırım'la 09.49 ve 11.46'da 2 kez görüşmüş. 

DANIŞTAY'DAN 2 GÜN ÖNCE DE ATAŞEHİR'DE

Arslan'ın cep telefonu ile ilgili kayıtlarda önemli bir detay daha var. Arslan'ın Danıştay saldırısından iki gün önce 15 Mayıs 2006 günü yine Ataşehir'den Osman Yıldırım, Süleyman Esen ve İstanbul'daki sabit bir numarayı aradı.  

YILDIRIM EL BOMBALARI BÖLGESİNDE

Mahkemeye ulaşan diğer kayıtlarda 28 Nisan 2006'da Oktay Yıldırım'ın cep telefonu önce Ümraniye'de 27 el bombasının yakalandığı gecekondunun olduğu bölgeden daha sonra da sık sık sinyal verdiği Selimiye'de bir adresten ve ardından kayıtlarda sık yer alan Üsküdar'daki iki yerden sinyal vermiş. Yıldırım, 29 Nisan 2006'da da bu adreslerin bir kısmından yine sinyal vermiş.

Ulutaş hep kritik yerlerde

Kayıtlarda dikkat çeken bir başka nokta da Selçuk Ulutaş adına kayıtlı telefonu kullanan kişi. Bu kişi, aynı tarihlerde Yıldırım'ın olduğu yerlerde sinyal veriyor. Yine bu kişi 4 Mayıs 2006'da Ataşehir'den sinyal veriyor. İddiaya göre, 28 Nisan'da Ümraniye Çakmak Mahallesi'ndeki gecekondudan alınan üç adet el bombası Oktay Yıldırım tarafından Selçuk Ulutaş'a verildi. Ulutaş da 4 Mayıs 2006'da bombaları Ataşehir'e götürdü. Öte yandan Alparslan Arslan'ın Danıştay saldırısından önce telefon kayıtlarında da sık sık Selçuk Ulutaş adlı kişinin üzerine kayıtlı telefon numarasını aradığı saptandı. 

 

 

banner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?