banner15

Amerikalı öğrenciler artık ders kitabı taşımıyor

Amerika'lı öğrenciler artık okul kitaplarının içeriklerini İPhone'lara yükleyerek okullarına gidebilecekler.

Amerikalı öğrenciler artık ders kitabı taşımıyor


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ABD'de okuyan öğrenciler artık okullarına kilolarca ağırlıktaki kitaplarla gitmek zorunda değil. Öğrenciler bunun yerine elektronik ders kitapları taşıyacaklar.

Amerikalı ve Kanadalı öğrenciler, ücretsiz verilen bir uygulama yardımıyla ağır okul çantalarındaki ders kitaplarının içeriğini iPhone'larında saklayabilecekler.

Elektronik ders kitapları konusunda uzman California şirketi CourseSmart, Apple'ın iPod ve iPod Tocuh modellerinden ders kitaplarına ulaşabilme olanağı sağlayan ücretsiz bir yazılımı dün hizmete sunduğunu açıkladı.

CourseSmart firmasının Başkan Yardımcısı Frank Lyman yaptığı açıklamada, eğitim alanında iPhone ve iPod Touch'ta uygulamalar için inanılmaz bir potansiyel gördüklerini belirterek, elektronik ders kitaplarına basılı şeklindeki gibi aynı renkler ve sayfa düzeniyle ulaşabilmenin öğrenciler için önemli olduğunun altını çizdi.

Elektronik ders kitaplarını CourseSmart şirketinden satın alan öğrenciler, internete bağlı herhangi bir bilgisayardan notlarını okuyabiliyor, bunları yazdırabiliyor veya kopyasını alabiliyor, aynı zamanda da iPhone veya iPod Touch'larını kullanarak, notlarına göz atabiliyorlar.

Şirketin eTextbook adını verdiği uygulamaya Apple'ın App Store online sayfasından ulaşmak mümkün.

CourseSmart şirketi, ABD'de ve Kanada'da 2007'den bu yana elektronik ders kitaplarını, basılı olanların yarı fiyatına sunuyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2009, 12:05
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35