banner39

Amerikalılar Peygamberimizi nasıl görüyor?

Önümüzdeki hafta Fas'ta düzenlenecek bir konferansta Amerikalı Oryantalistlerin Peygamberimizi (s.a.v.) eserlerinde nasıl tanıttıkları ele alınacak.

Arşiv 10.04.2009, 13:17 10.04.2009, 15:42
Amerikalılar Peygamberimizi nasıl görüyor?

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İslam Örgütü Konferansı'nın (İKÖ) bir dalı olan İslam Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (ISESCO); Fas ile birlikte "Amerikan eserlerinde Peygamberin (s.a.v.) biografisi" konulu bir sempozyum düzenleyecek.

14-16 Nisan tarihlerinde Fas'ın Fez şehrinde yapılacak sempozyuma Sidi Muhammed bin Abdullah Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi ev sahipliği yapacak.

Khaleej Times'ın bildirdiğine göre, merkezi Cidde'de bulunan İKÖ'den bir yetkili, sempozyumun ISESCO'nun desteği ve Fas Vakıf ve İslami İşler Bakanlığı işbirliği ile düzenleneceği kaydetti.

Peygamberimizin Amerikan yazmalarındaki biyografisi ile ilgili düzenlenecek sempozyuma Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Fas, Umman, Mısır, Cezayir, Malezya ve ABD'den bilim adamları, düşünürler ve araştırmacılar katılacak.

İKÖ yetkilisi, "Katılımcılar Amerikalı Oryantalistlerin Peygamber biyografisi hakkındaki araştırma tarihi ve eserlerini ve bu konuya nasıl yaklaştıklarını gözden geçirecekler. Peygamberin biyografisinin Amerikan dini ve edebiyat tezlerinde, eğitim müfredatında, araştırma laboratuarlarında ve medyada nasıl işlendiğini araştırıp değerlendirecekler." dedi.

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?