banner15

'Amerikan ölüm aletini durdurun!'

Saldırganlığa Karşı Küresel Direniş Girişimi, Amerikan uçaklarının Somali’ye düzenlediği hava saldırılarını kınadı.

'Amerikan ölüm aletini durdurun!'

Dünya Bülteni Haber Merkezi

 

Saldırganlığa Karşı Küresel Direniş Girişimi, Amerikan uçaklarının Somali’ye düzenlediği hava saldırılarını yayınladığı bir bildiriyle kınadı.

 

“Amerikan ölüm aletini durdurun” başlığını taşıyan bildiride, Amerika’nın Etiyopya’yı yıllarca güvenlik ve istikrar yüzü görmemiş bir ülkeye saldırması için kışkırtmakla yetinmeyerek, Amerikan savaş aletinin terörle mücadele gerekçesiyle sivilleri öldürmek için harekete geçirildiği belirtildi.

 

Amerikan hava saldırısında ölenlerin arasında kadınların ve çocukların da bulunduğunu ve hiç bir suç işlemedikleri halde Amerika’nın onlar hakkında idam hükmü uyguladığını söyleyen Küresel Direniş Girişimi, “Amerikan saldırısı sonuçta uluslararası kanunların ve kuralların güçsüzleri cezalandırmak, aç bırakmak ve öldürmek üzere konulduğunu göstermiştir” dedi.

 

Amerika’nın ve dünya müstekbirlerinin kendilerini tüm kanunların üzerinde gördüğünü ve meşruiyetine bakmadan dilediğini yaptığını belirten Küresel Direniş Girişimi, BM Güvenlik Kurulu’ndan Amerikan ölüm aletini durdurmasını istedi.

 

Saldırganlığa Karşı Küresel Direniş Girişimi, Etiyopya’nın Somali’ye müdahalesi karşısında, Arap Birliği ve İslam Konferansı Örgütü’nü sorumluluklarını üstlenmeye çağırdı.

 

Çeşitli İslam ülkelerinden 200'ü aşkın alim, siyasi, akademisyen, işadamı ve yazarın katılımıyla kurulan Saldırganlığa Karşı Küresel Direniş Girişimi, ümmet bilincini artırmayı ve İslam Dünyası'na yönelik saldırganlığa karşı mücadeleyi hedefliyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48