banner39

Amirallere suikast planının belgesi çıktı / VİDEO

Halen tutuklu iki teğmenin evlerine düzenlenen baskının polis kamera kayıtları ortaya çıktı.

Arşiv 16.02.2010, 04:04 16.02.2010, 11:46
Amirallere suikast planının belgesi çıktı / VİDEO

 


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

 

Amirallere suikast planında ismi geçen teğmenlerin evine düzenlenen operasyonlar sırasında polis kamerası tarafından çekilen görüntüler ortaya çıktı.

Kanal D Haber'de yayınlanan görüntülerde, Terörle Mücadele polisi, askerî yetkililer ve Narkotik polisi eşliğinde, 18 Temmuz günü sanık teğmenlerden Sinan Efe Noyan ile Faruk Akın'ın Gölcük Değirmendere'deki evine düzenlenen operasyonun ayrıntıları yer alıyor.

Evin mutfağında yapılan aramalarda bulunan suikast notunda şu ifadeler yazılı: "Albay Tayfun Duman'dan gelecek fizibiliteye göre Uğur ve Metin Paşa'ya yapılacak operasyonun detay ve tarihlerini Levent Bektaş, Orhan Yücel Albay üzerinden iletecek. Size teslim edilen malzemeleri korunaklı bir yerde tutunuz."

Odalarda yapılan aramalarda çok sayıda fişleme belgesi de ele geçirildiği görüntülere yansıdı. Daha sonra evin mutfağına geçen polis ve askerî yetkililer adeta dehşete düşüyor. Buzdolabının motorunun arkasına gizlenmiş siyah ve beyaz renkte iki poşet bulan yetkililer, poşetlerde mermiler ve bir notla karşılaşıyor. Kameraların yakın görüntü yaptığı notta şu ifadeler yer alıyor:

"Albay Tayfun Duman'dan gelecek fizibiliteye göre Uğur ve Metin paşaya yapılacak operasyonun detay ve tarihlerini Levent Bektaş, Orhan Yücel Albay üzerinden iletecek. Size teslim edilen malzemeleri korunaklı bir yerde tutunuz."Mutfakta aramalarını derinleştiren polis, buzdolabının altında patladığı zaman iz bırakmayan 500 gram ağırlığında yaprak şeklindeki Datasheed isimli suikast bombasına ulaşıyor. Halen tutuksuz yargılanan albaylar Tayfun Duman ve Orhan Yücel için Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit, İzmir'de şüpheli şekilde ölen Albay Berk Erden'in cenazesinde "Bana kurşun sıkılsa, o albaylar siper olur" demişti.

Yorumlar (2)
Güven 13 yıl önce
Hala ergenekon konusunda kafası karşıklar yorum yapsın.Ta baştan beri zerre kadar şüphem yoktu ki şimdi olsun.
Güven 13 yıl önce
Açık avukat baykal örtülü avukat bahçeli derin avukat demirtaş kendilerine göre bir çıkış bulur.EEE kozmik patates çıkışını yapan her çıkışı yapar.O yüzdendir ki hesap günü diller konuşmaz.eller ayaklar gözler konuşur.O zamanda ne oluyor bu elime koluma gözüme ki aleyimde konuşuyorlar derler..Bu hakikatı bu dünyada gördüğüme binlerce şükrediyorum.Baykalın encak elleri konuşursa doğru konuşur.bahçelinin ancak gözleri konuşursa doğru konuşur.demirtaşın ancak ayakları konuşursa doğru konuşur.işte
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?