banner15

Amman Saldırıları Felluce'nin İntikamı!

Amman saldırılarında rol alan 4 kişinin kimliğinin belirlendiğini belirten Ürdün Başbakan Yardımcısı Mervan el-Muaşir, saldırılarda saldırganlardan 3'ünün öldüğünü ve bombayı patlatmayı başaramayan 1 Iraklı kadının tutuklandığını açıkladı. Kadının görü

Amman Saldırıları Felluce'nin İntikamı!

Ürdün Kralı 2. Abdullah, çarşamba günü başkent Amman'daki 3 oteli hedef alan intihar saldırısında saldırıyı gerçekleştiremeyen 4. bombacının gözaltında olduğunu bildirdi. Başket Amman'daki bir foruma katılan basın editörlerine açıklama yapan Ürdün Kralı 2. Abdullah, Ürdün polisinin çarşamba günü Amman'da düzenlenen saldırılara katılacağı öne sürülen bir kadını gözaltına aldığını açıkladı. Ürdün Başbakan Yardımcısı Mervan el-Muaşir de saldırıları gerçekleştiren 3 Iraklı erkek ve bombayı patlatmayı başaramayan 1 Iraklı kadının kimliklerinin belirlendiğini bildirdi. Başkent Amman'da bir basın toplantısı düzenleyen Muaşir, gözaltına alınan kadının Zerkavi'nin Felluce'deki bir operasyonda öldürülen yardımcısının kızkardeşi olduğunu kaydetti. Saldırganların 4 gün önce Irak'ta geldiklerini belirten Muaşir, hepsinin Felluce asıllı olduklarını açıkladı. Muaşir, intihar bombacılarının; Irak'ın Anbar eyaletinden Ali Hüseyin Ali eş-Şamari, Ravad Cesim Muhammed Abid ve Safa Muhammed Ali olduğunu açıkladı. Eş Şamari'nin karısı Sacide Mübarek Atrus er-Rişavi'nin ise gözaltında olduğu kaydedildi. Muaşir, bombayı patlatmayı başaramayan Rişavi'nin bugün televizyonda görüntülerinin yayımlanacağını açıkladı. Tutuklu kadının olayın Felluce'nin intikamını almak için düzenlediklerini açıkladığı vurgulandı.

Felluce'de iki Amerikan askeri öldürüldü

Irak'ın başkenti Bağdat'ın 50 kilometre batısındaki Felluce'de devriye gezen ABD askerlerine bir keskin nişancı tarafından saldırı düzenlendiği öne sürüldü. Görgü tanıklarının bildirdiğine göre, kentin Sevk El Kadim semtinde dün meydana gelen saldırıda 2 Amerikan askeri hayatını kaybetti. Kentte ABD Ordusu'na ait Humvee tipi zırhlı aracın hedef alındığı bombalı saldırıda ise ölen ya da yaralanan olup olmadığı hakkında bilgi verilmedi. Patlamanın ardından askerlerin çevreye ateş açtıkları ve bölgeyi güvenlik çenberi altına aldıkarı kaydedildi. Sünnilerin çoğunlukta olduğu Felluce kenti, ABD askerlerine karşı düzenlenen saldırılarla gündeme geliyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48