banner27

Amr Musa: Filistin devleti imkansızlaşıyor

Yahudi yerleşimlere dikkat çeken Amr Musa, "Bu bağımsız Filistin devletini imkansızlaştırıyor" dedi.

Amr Musa: Filistin devleti imkansızlaşıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa, ABD'nin New York kentinde yapılacak BM Genel Kurulu öncesinde bugün, Arap Birliği'nde değerlendirme toplantısı düzenledi.

Toplantıda İsrail yerleşim birimlerinin artmasının bağımsız bir Filistin kurulmasını imkansız hale getirebileceğini söyleyen Musa ''İsrail'in yerleşim yerleri Filistin tarafında kuruluyor, bu BM hukuk türbininde görüşülmelidir. Bu yerleşim yerlerinin Filistin tarafında kurulması bağımsız Filistin devletini imkansızlaştırıyor'' şeklinde konuştu.

Filistinli gruplar arasındaki çatışmaları tam anlamı ile iğrenç olarak nitelendiren Musa, çatışmalarda tarafların tamamının suçlu olduğunu savundu. BM Genel Kurulu'nda temel konuları Filistin ve Darfur'un oluşturacağını anlatan Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa, ''Ömer El Beşir hakkında Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin (ICC) verdiği tutuklama kararını, aynı mahkemenin kuruluş anayasasının 16. maddesine dayanarak durdurmaya çalışıyoruz'' dedi.

Musa, Arap Birliği'nin, Somali'ye yardım edeceğini açıklayarak önümüzdeki hafta ilaç ve tıbbi malzemeden oluşan ilk yardım konvoyunun bu ülkeye gönderileceğini vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2008, 20:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner25