banner39

Amr Musa: Irak İç Savaşın Eşiğinde

Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa, Irak'ın iç savaş tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söyledi. Musa, üçüncü ülkelerin Irak’taki karışıklıktan sorumlu olduğu gönündeki iddiaları da reddetti.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Amr Musa: Irak İç Savaşın Eşiğinde

 

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Arap birliğinden diplomatlar ülkedeki etnik ve dini gruplar arasında uzlaşma sağlanmasına yönelik bir konferansın hazırlıkları için Irak'a gitti.

Irak’ta gelecek hafta yapılacak anayasa referandumu öncesinde açıklama yapan Arap Birliği genel sekreteri Amr Musa, 'durum çok gergin, havada her an patlayabilecek bir iç savaş kokusu var' dedi.

Kimilerine göre iç savaşın zaten başlamış olduğunu belirten Musa, Irak'ı böylesi bir durumda, bölünmüşlükler, görüş ayrılıkları, çatışmalar ve cinayetlerle baş başa bırakamayız, dedi.

Diğer taraftan Irak'taki Amerikan ordusundan yapılan açıklamada, Suriye sınırı yakınında sekiz gündür süren operasyonların sona erdiği bildirildi.

Bölgede yeni kontrol noktaları kurduklarını söyleyen Amerikalılar, operasyonlar sırasında elliyi aşkın direnişçiyi öldürdüklerini ileri sürüyor.

banner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?