banner39

Amr Musa: Refah kapısı açık kalacak

Arap Birliği genel sekreteri Mısır'ın Gazze sınırını sürekli açık tutacağını söyledi.

Arşiv 03.06.2010, 15:40 03.06.2010, 17:24
Amr Musa: Refah kapısı açık kalacakDünya Bülteni/Haber Merkezi

Mısır'ın Gazze'ye açılan Rafah sınır kapısını sürekli açık tutacağı bildirildi. Açıklama, saldırıyı görüşmek üzere toplanan Arap Dışişleri Bakanları toplantısı sonrası Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa'dan geldi. Musa, Mısır'ın Rafah sınır kapısını bundan sonra sürekli olarak insani yardımlar için açık tutacağını belirtti. Ancak Mısır konuyla ilgili olarak herhangi bir resmi açıklama yapmadı.

Açık denizdeki saldırıyı terörist bir eylem olarak değerlendiren Musa, gelişmeler konusunda Türk Başbakan ve Dışişleri bakanıyla temas halinde olduklarını ifade etti. 9 Haziran'da yapılacak Türk-Arap Forumu'na üst düzey katılım gerçekleştireceklerinin de altını çizen Musa, bu forum boyunca Filistin konusunda Türkiye ile yan yana, omuz omuza olduklarını göstereceklerini vurguladı.

İsrail basını ise, Mısır'ın Mavi Marmara gemisine kanlı baskınının ardından uluslararası toplumdan İsrail'e yönelen ambargonun kalkması baskısını hafifletmek için kapıları açtığını savundu. İsrail basınına göre, baskılar hafiflediğinde Refah kapısı da yeniden kapanacak.


 

banner53
Yorumlar (2)
ww 11 yıl önce
orosbusun egypt
Kemal Er 11 yıl önce
Tarih ve insanlık seni kısa zamanda yargılayacak,
tarihin kara sayfalarında kara ve melun bir resim olarak yer alacaksın,Filistin davasının düşmanı
ortağın Abbas ile isminin geçtiği her sözcük sonrası ismine tükürülecek, üstadların Şerif hüseyin ve Enver Sedat gibi lanetle anılacaksın,Halkına ihanet diğer melunlar gibi Hainler ve Köpekler arasındasın ve unutmayacağız.
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?