banner39

Amsterdam'da Yazıcıoğlu için gıyabi cenaze namazı

Amsterdam'da Yazıcıoğlu'nun yapması planlanan Nizam-ı Alem Camii'nde gıyabi cenaze namazı kılındı.

Arşiv 03.04.2009, 23:51 04.04.2009, 06:45
Amsterdam'da Yazıcıoğlu için gıyabi cenaze namazı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu için, kendisi tarafından açılışının yapılması planlanan Amsterdam Nizam-ı Alem Camii'nde (Süleymaniye Camii) gıyabi cenaze namazı kılındı.

BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu ve beraberindekilerin vefatı, Hollanda'da da hüzne neden oldu. Amsterdam'da yapımı tamamlanan iki minareli Süleymaniye Camii'nde, açılışı için davet edilmesi planlanan BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu için gıyabi cenaze namazı kılındı. Hollanda'da yaşayan sevenlerini cenaze namazıyla bir araya toplayan Yazıcıoğlu için dualar edildi, hatıraları anlatıldı.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun büyük boy resmi ile Türk ve Hollanda bayraklarıyla donatılmış camii kantininde vatandaşlar, yazılı ve görsel basını yakından takip etmeyi sürdürürken, cami girişindeki bayrakların yarıya indirilişi dikkat çekti. Kılınan cuma namazının ardından helikopter kazasında hayatını kaybedenler için cenaze namazı kılınarak, ölenler dualarla yad edildi.

Cami derneği başkanı Mustafa Uslu, "Öyle zannediyorum ki yeri doldurulamayacak bir insandı. Şimdiden kendisini çok özledik. Yerinin boşluğunu çok hissettik. Allah, ona ve birlikte öldüğü tüm arkadaşlarına gani gani rahmet eylesin. Türkiye'nin onun gibi insanlara çok ihtiyacı var" dedi.

Yazıcıoğlu'na dair bir hatırasını anlatan Hikmet Tikici ise, "Hapsi sırasında parası biten başkan ve arkadaşları, çay içmeye paraları kalmayınca başkan, arkadaşlara hitaben, 'Arkadaşlar bugün çay içmek yok' deyince bir arkadaşı çok alınmış ve 'başkanım bir çayımız vardı, onu da içmemize izin vermedin' şeklinde karşılık vermiş. Daha sonra bu arkadaşını kırdığını düşünen Yazıcıoğlu, 4 yıl süreyle hapiste hiç çay içmemiş" şeklinde konuştu.

Öte yandan, bugün Hollanda'nın başka bölgelerinde de helikopter kazasında hayatını kaybeden Yazıcıoğlu ve beraberindekiler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

banner53
Yorumlar (2)
Turhan Yılmaz 12 yıl önce
Allah Rahmet Eylesin, O gönüllerin başkanıydı. Onun yeri doldurulmaz. Onun bıraktığı emanetin başında olan insanlar bağrağa sıkı sıkı sarılmalıdır. içinize kesinlikle fitne fesat sokmayın. Allah yolunuzu açık etsin
Mikail Duran 12 yıl önce
Tek Süleymaniye Camiinde degil Milli Görüşe ait Hollanda'daki tüm camiilerde de Muhsin Yazıcıoğlu için giyabi cenaze namazı kılındı...
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?