banner39

Anadol: CHP'nin iddiası bir kuruntu değil

CHP, Önder Sav'ın dinlendiği yönündeki iddialarında ısrar ediyor.

Arşiv 29.05.2008, 16:29 29.05.2008, 16:31
Anadol: CHP'nin iddiası bir kuruntu değil

CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, CHP Genel Sekreteri Önder Sav ile Bolu eski valisi Ali Serindal arasında geçen bir konuşmanın dinlendiği iddialarıyla ilgili olarak, "CHP'nin iddiası bir kuruntu değil" dedi.

Anadol, TBMM Genel Kurulu'nda CHP grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay'ın gündemdışı konuşmasını cevaplandıran İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın CHP'ye sataştığı gerekçesiyle söz aldı.

Kemal Anadol, CHP Grup Başkanvekili Okay'ın, gündemdışı konuşmasıyla, bir şikayetini Meclise arz etmesinde anormallik bulunmadığını belirterek, "CHP'nin, bu şikayetini Meclise arz etmesi kadar doğal bir şey yok. Nereye söyleyeceğiz bunu?" diye sordu.

Atalay'ın, cevap verirken, "En iyi müdafaa; hücumdur" diyerek, CHP'ye hücum ettiğini öne süren Anadol, CHP'nin bu iddiasının, bir kuruntu ve vehim olmadığını ifade etti.

Bunun, ABD'de devlet başkanlarının istifasına yol açan ciddi bir olay olduğunu dile getiren Anadol, şöyle konuştu:

"Biz İçişleri Bakanlığının Emniyet kadrosunun tümünü suçlamıyoruz. Ama soru önergelerimiz yanıtsız kaldı.

Hakkında yayın yasağı, gizlilik kararı bulunan, halen açılmayan bir davada, sanıkların ifadeleri çarşaf çarşaf gazetelerde yayınlandı. İki ihtimal var; ya o ifadeleri yayınlayan gazeteler, Emniyet örgütüne rüşvet verip elde ettiler veya Emniyet örgütü bizzat servis yaptı. Önce, Emniyet içinde servis yapan, yasaya aykırı olarak ilk soruşturma ifadelerini basına dağıtanların sorumluluğunu çıkartır, ondan sonra burada konuşma hakkına sahip olur. Sütten çıkmış ak kaşık değil. Bizi kınamaya da gücü yetmez."

TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, konuşmaların tamamlanmasının ardından birleşime bir süre ara verdi.

Verilen arada İçişleri Bakanı Beşir Atalay CHP sıralarına gelerek Grup Başkanvekili Kemal Anadol ile sohbet etti.


Kaynak: AAbanner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?