Anadolu Gençlik Derneği'nde anlamlı bir konferans

Anadolu Gençlik Derneği tarafından "Helal Kazanç Ve Alınteri" konulu konferans düzenleniyor.

Anadolu Gençlik Derneği'nde anlamlı bir konferans


Hayriye Öztuğrul / Dünya Bülteni

Anadolu Gençlik Derneği “Helal Kazanç ve Alınteri” isimli konferansla körleşen duyarlılığı tazelemeyi amaçlıyor. Antalya’da Anadolu Gençlik Derneği "Helal Kazanç Ve Alınteri” konulu konferans düzenliyor.

Hakkın, helalin, haramın sınırlarının esnediği günümüz dünyasına yapılacak konferans ile ışık tutulacak. İlgi duyan herkesin davetli olduğu konferans Mehmet Talu tarafından veriliyor.

Mehmet Talu, 1953 Akyazı- Sakarya doğumludur. Tahsilini Sakarya ve Bursa İmam Hatip Okulu’nda ve akabinde 1975–1980 yılları arasında Erzurum İslâmî İlimler Fakültesi’nde tamamlamıştır. Fakülte mezuniyetinden sonra Bolu-Mudurnu Vaizliğine atanmış.

Ekim 1980’de girdiği Erzurum Yüksek İslam Enstitüsü Arapça Asistanlık imtihanını kazanarak bu enstitüye daha sonra, 1987’de Samsun İlahiyat Fakültesi’ne Arapça öğretim görevlisi olarak tayin edildi. 1988’de Samsun İlahiyat Fakültesi’nde görevli iken istifa etti. İstifasından bu güne özel sektörde ilahiyatçı-eğitimci-yazar olarak çalışmalarını devam ediyor.

Eğitimci Yazar Mehmet Talu’nun vereceği konferans Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (Konyalılar Restaurant arkası) ‘nda 15 Mayıs 2010 Cumartesi  Saat : 20:30’da gerçekleşecektir.
İrtibat için: 0541 242 41 48

 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2010, 20:29
banner53
YORUM EKLE

banner39