Anadolu Kartalı'na Özgür-Der protestosu

İsrail'in ABD ve Türkiye ile birlikte Konya'da yaptığı ortak tatbikat, tepki topluyor

Anadolu Kartalı'na Özgür-Der protestosu


Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail'in ABD ve Türkiye ile birlikte Konya semalarında ortak tatbikat yapması, Özgür-Der'in tepkisine neden oldu.

Hülya Şekerci imzasıyla Özgür-Der'den yapılan yazılı açıklamada, "ABD'nin ve İsrail'in Irak, Filistin ve Lübnan halkını bombalayan katil uçaklarının katılımıyla yapılan bu tatbikat, adeta Konya Ovası'nı bölgesel bir savaş merkezi haline getirmiş durumdadır. Konya semalarındaki 20 bin kilometre kare alanda binlerce sorti gerçekleştirecek olan İsrail ve ABD uçakları bu şekilde bir anlamda Müslümanların üzerine bomba yağdırma eğitimi yapmaktadır" dendi.

Protesto mektubunda, şu ilginç ifadeler de yer aldı: "Daha birkaç hafta önce Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı devir teslim törenlerinde Türkiye'nin bağımsızlığından ve onurundan bahseden, keskin ulusalcı mesajlar veren TSK şeflerine de; Ortadoğu'da barışı sağlayacak büyük adımlar atma iddiasında olan hükümete de soruyoruz:

Ulusal bağımsızlıktan ve barıştan anladığınız bu mu? O çok övündüğünüz güçlü ülke, büyük ülke olma iddiaları ile işgalci katil ABD ve İsrail uçaklarına saldırganlık deneyimi kazandırmak arasında ne tür bir bağ bulunmaktadır?"

Protesto mektubunda, tatbikata katılan ABD ve İsrail uçaklarının öncelikli hedefinin İslami direniş olduğuna da özellikle dikkat çekildi.
Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2008, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER