banner15

Anadolu Öğretmen Liseleri eğitim kongresi

İstanbul'da 29-30 Nisan tarihlerinde Anadolu Öğretmen Liseleri Eğitim Kongresi düzenleniyor.

Anadolu Öğretmen Liseleri eğitim kongresi


Dünya Bülteni / Zehra Gülle

M.E.B. Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürlüğü, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi ve Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi işbirliğiyle 29-30 Nisan 2010 tarihlerinde Anadolu Öğretmen Liseleri Eğitim Kongresi düzenleniyor.

Hedef kitlesini, Anadolu öğretmen liselerinde görevli öğretmenler ve Anadolu öğretmen liselerinde 10,11ve 12. sınıflarda öğrenim gören öğrencilerin oluşturduğu kongrenin açılış konuşmasını Prof. Dr. Deniz Ülkü ARIBOĞAN yapacak.

Akademisyenler, öğretmenler ve AÖL 10, 11 ve 12. sınıfta öğrenim gören öğrencilerin katılımcı olarak bildirilerini sunacağı kongrede; Gelişim ve Öğrenme, Kimlik ve Kişilik Gelişimi, Eğitim ve Toplumsal Değişme, Kültür-Demokrasi ve Eğitim, Bilimsel Araştırma Kültürü, İletişim, Öğrenci Gelişimi, Öğrenme Nitelikleri, Kişilik Gelişimi, Öğretmen Adayı Yetiştirme açısından nasıl olmalıdır… Vb. konu başlıkları yer alıyor.

Kongrenin Danışma Kurulu’nda ise; Ömer Balıbey- Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürü, Dr. Muammer Yıldız- İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü, Prof. Dr. Cemil Öztürk - Marmara Ünv. Atatürk Eğit. Fak Dekanı, Prof. Dr. Selahattin Dilidüzgün- İstanbul Ünv Hayef Dekanı, Prof. Dr. Korkut Tuna- İstanbul Ünv. Edebiyat Fak. Dekanı ve daha birçok akademisyen bulunuyor.

Kongre; olay ve olguları eğitim bilimleri, kuram, kavram ve ilkelerine dayanarak bilimsel bir bakış açısıyla irdeleme, araştırma, analiz, sorgulama, eleştiri ve değerlendirmeye ilişkin kazanımlarını bir ürün ve proje olarak paylaşıma açma ve farklı görüş ve düşüncelerin birlikteliğine dayalı öğrenci yaşantısını temele almayı amaçlıyor.

Eğitim Kongresi 29-30 Nisan 2010 tarihlerinde Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi’nde iki gün süreyle yapılacak. Bildiri programı sonunda katılımcılara kongreye katılım sertifikası verilecek ve Kongrede sunulan bildiriler bir yayın haline getirilerek öğretmen liselerine birer örneği gönderilecek.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2010, 23:14
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35