banner39

'Anadolu'dan çıkan inançlı bir reformcu'

Alman Focus dergisi, cumhurbaşkanı adayı Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül'ü tanıttı.

Arşiv 27.08.2007, 13:54 27.08.2007, 17:45
'Anadolu'dan çıkan inançlı bir reformcu'

Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül, Almanya'ya "Anadolu'dan çıkmış inançlı bir reformcu" diye tanıtıldı.

"Anadolu'dan inançlı reformcu" başlığını kullanan dergi, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal tarafından "radikal dinci" olarak görülen Gül'ün çok sayıdaki taraftarı arasında "gerçek bir demokrat ve reformcu" diye nitelendirildiğini belirtti.

Focus dergisi, siyasi yaşamını anlattığı Gül'ün 1970'li yıllarda eski başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın partisinde görev yaptığını, daha sonra düşüncelerinin liberal yönde değiştiğini kaydetti.

Gül'ün "Türkiye'de radikal dinci görüşün hiçbir zaman çoğunluk bulamayacağı düşüncesiyle" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte 2001 yılında AK Parti'yi kurduğunu belirten dergi, Gül'ün Erdoğan'a siyaset yasağı getirildiği günlerde başbakan olarak görev yaptığını anımsattı.

 

Kaynak: AA

Yorumlar (3)
cahiberkay 15 yıl önce
işte bu işte bu; Batı yüzyıllar boyu Müslümanları örümcek kafalı görüyordu. Alın size reforcu, yenilikçi ve de aynı zaman dininden taviz vermeyen. Reform gerektiği konularda yapılır ve onlar da yapıyor Batı da bunu görüyor, amma bazı kas kafalar neden görmüyor ona şaşıyorum...
anadolulu 15 yıl önce
Anadolu seninler gurur duyuyor...
Ömer Faruk MİROĞLU 15 yıl önce
Kaz kafalı olmak dolmuşa binmek ile aynı manaya geliyor.Reformdan kasıt ne onun içini doldursunlarda anlayalım.Dİnden taviz vermek BOP eşbaşkanlığı adı altında işbirlikçilik yapmak,medeniyetini yenik kabul edip eziklik içerisinde düşüncelerinden taviz vermek reform değil ezikliktir.Bizim reforma değil değişmeyen doğrular ışığında çalışmaya ihtiyacımız var.Leylekler ve kazlar çok uçup çok gezdiği için bir şeyler öğrenmek yerine sürekli değişiklik ararlar!
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?