banner39

Anap-DYP ittifak arayışları

"DYP ile ittifak değil birleşme olur" diyen Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu'ya DYP'den yanıt geldi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Anap-DYP ittifak arayışları

"DYP ile ittifak değil birleşme olur" diyen Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu'ya DYP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "Bugün AKP'den seçilenler ANAP'ı temsil etmektedir. Sosyal hadiseler yukardan yapılandırılamıyor", Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Nedim Bilgiç, "Bundan sonra siyasette konuşulacak olan birleşme değil DYP'de toparlanmadır", Genel Sekreter Kamil Turan da, "Biz başlangıçtan beri kapılarımızı hiç kimseye kapatmadık" dedi. 

Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, sosyal hadiselerin yukardan yapılandırılamadığına dikkat çekti. "3-5 kişinin yukarda yapılandırdığı siyasete halk her zaman ters cevap vermiştir" diyen Adan, şöyle konuştu:

MEŞRU ZEMİNDE DYP YÜRÜYOR

"Bugün AKP'den seçilenler ANAP'ı temsil etmektedir. Onlar AKP'den ayrılıp bir grup oluşturdular. Bu tip yapılanmaların halkta karşılığı yok. Geçmişte örneğini gördük. Hüsamettin Bey'ler (Cindoruk) koptular, parti kurdular sonuç alamadılar. Burada temel olay şu. ANAP da 1980 darbesinin ürünüdür. Gerçek meşru zeminde DYP yürümektedir. Türkiye'nin her tarafında ANAP'ta görev yapmışlar bugün DYP ile birleşmiş durumdadır. DYP halkın kurduğu bir partidir. Darbelerin ürünü değildir. DYP kimliği adı altında Türkiye'yi düşünen herkese parti açıktır."

SİYASETTE KONUŞULACAK OLAN BİRLEŞME DEĞİL DYP'DE TOPLANMA

DYP Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Nedim Bilgiç de siyasette suni birleşmelerin tabanda yankı bulmadığına dikkat çekti. Bilgiç, geçmişteki CHP-SHP birleşmesini örnek gösterdi.
"Taban zaten DYP'de birleşiyor" diyen Bilgiç, "DYP, bütünleşmeyi seçmen listelerinde gösterecektir. Listelerimizde her düşünceden ve partiden isimler bulunacaktır" dedi.
Bilgiç, şöyle konuştu:
"1980 darbesinin böldüğü, parçaladığı siyasetin sağdaki bütünleşme adresi DYP'dir. Halk bu mesajı hem 2002 genel seçimleri, hem de 2004 yerel seçim sonuçları ile vermiştir. Kapılarımız ve kollarımız herkese açıktır. Bundan sonra siyasette konuşulacak olan birleşme değil DYP'de toparlanmadır."
DYP Genel Sekreteri Prof. Kamil Turan da "Biz parti olarak başlangıçtan beri kapılarımızı hiç kimseye kapatmadık" dedi.

(ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?