banner39

Ankara'da bayram ulaşımı ücretsiz

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı süresince belediye otobüslerinin ücretsiz olacağını açıkladı.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Ankara'da bayram ulaşımı ücretsiz

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı süresince belediye otobüslerinin ücretsiz olacağını ve yarından itibaren Kurban Bayramı süresince Karşıyaka ve Cebeci Asri Mezarlığı’na ücretsiz otobüs seferleri düzenleyeceğini açıkladı.


Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Kurban Bayramı süresince belediye otobüslerinin ücretsiz olacağı belirtildi. Ayrıca yarından başlayarak EGO’nun Kurban Bayramı’nda Karşıyaka ve Cebeci Asri Mezarlığı’na ücretsiz otobüs seferleri düzenleyeceği açıklandı.


Açıklamada, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri’nin, yeni yılla birleşen Kurban Bayramı tatili boyunca alışveriş, konaklama, ulaşım merkezleri ile mezarlıkları sürekli denetim altında tutacağı belirtilirken, Ekibin, Ankara’ya gelecek ve şehir dışına çıkacak vatandaşların huzurunu sağlamak için AŞTİ’de de denetimleri arttıracağı kaydedildi.


Zabıta Daire Başkanı Mehmet Ercan, tüm izinlerin kaldırıldığını belirterek, Başkentlilerin alışverişlerini rahat ve güvenli bir ortamda yapabilmeleri için daha önceki Bayramlarda olduğu gibi bu Bayram’da da işportacıların bulvar ve caddeleri işgal etmelerine izin verilmeyeceğini söyledi.


MEZARLIKLARA ÜCRETSİZ OTOBÜS SEFERLERİ DÜZENLENECEK


EGO, yarından başlayarak Kurban Bayramı süresince Karşıyaka ve Cebeci Asri Mezarlığı’na ücretsiz otobüs seferleri düzenleyeceği bildirilen açıklamada, Karşıyaka Mezarlığı’nı ziyaret edecek vatandaşlar, yarın saat 13.00’den itibaren metro hattında bulunan “Hastane Durağı”ndan saat 08.00 ile 16.45 arasında her yarım saatte bir hareket edecek otobüs bulabilecekleri kaydedildi.

Cebeci Asri Mezarlığı’nı ziyaret edecekler için de yine yarın saat 13.00’den itibaren bayram sonuna kadar Sıhhiye Köprüsü üzerinden ve Ulus Gençlik Parkı yanı “Baruthane Durağı”ndan yarım saatte bir otobüs kaldırılacak bildirildi. Ayrıca, Karşıyaka Mezarlığı içinde 10 adet servis aracıyla özel ring seferleri yapılacağı kaydedildi.


Ayrıca ziyaretçiler, Karşıyaka, Cebeci ve Sincan mezarlıklarının girişlerinde MEBiS “Mezarlık Bilgi Sistemi”nde yer alan Kiosklar sayesinde yakınlarının bulunduğu mezarı ve en kısa yolu harita çıktısı da alarak kolaylıkla bulabilecekleri belirtilirken, “Her yıl olduğu gibi mezarlıklarda Bayram süresince hoparlörlerden Kuran-ı Kerim okunacak, nöbetçi güvenlik ve temizlik ekipleri de görev başında olacağı” belirtildi.


EGO OTOBÜSLERİ BAYRAM SÜRESİNCE ÜCRETSİZ


Açıklamada, Kurban Bayramı süresince EGO otobüslerinin ücretsiz yolcu taşıyacağı bildirilirken, yılbaşı gecesinde ise Belediye otobüsleri ana arterlerde sabaha kadar hizmet vereceği kaydedildi.

Büyükşehir Belediyesi ve bağlı birimlerindeki hizmetlerin aksamaması için Bayram’da nöbetçi personel uygulamasına gidileceği, itfaiye ve cenaze hizmetlerinin yanı sıra ASKİ Kanal Arıza ve Doğalgaz Arıza ekiplerinin 24 saat aralıksız görev yapacağı belirtildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?