banner39

Ankara'da İsrail protestosu

İLKAV, İsrail'in El Aksa Camii yakınındaki hafriyat çalışmalarını ve Başbakan Ehud Olmert'in Türkiye ziyaretini protesto etti.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Ankara'da İsrail protestosu
İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı (İLKAV) üyesi bir grup, İsrail'in El Aksa Camii yakınındaki hafriyat çalışmalarını ve Başbakan Ehud Olmert'in Türkiye ziyaretini protesto etti.

Milli Müdafaa Caddesi'nin Kızılay girişinde toplanan yaklaşık 150 kişilik grup, “Canımız, kanımız sana feda ey Aksa” yazılı pankart ve dövizler taşıdı.

Kadın ve erkeklerin ayrı ayrı toplandığı grup, İsrail aleyhinde sloganlar atıp, tekbir getirdi. İLKAV başkanı Mehmet Pamak, grup adına yaptığı açıklamada, İsrail'in, Müslümanlığın ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa yakınındaki hafriyat çalışmalarıyla yeni bir yöntem izleyerek, “Kudüs'ü Yahudileştirme programı” yürüttüğünü iddia etti.

İsrail'in, Mescid-i Aksa'yı yıkarak, daha önce yerinde bulunduğunu öne sürdükleri Siyon Mabedi'ni inşa etmeyi amaçladıklarını savunan Pamak, İsrail'in Filistin'deki karışıklıklardan da yararlanarak sözde yol genişletme çalışmalarına yeniden başladığını söyledi.

Pamak, çalışmaları engellemek isteyen Filistinlilerin yanında olduklarını belirtti. İsrail Başbakanı Ehud Olmert'in Türkiye ziyaretine de değinen Pamak, ”Siyonistlerle işbirliği içinde olan tüm bölge ülkelerinin İsrail'e karşı tavır almaları gerektiğini” söyledi. Pamak, Olmert'in ziyaretinin iptal edilmesini istedi.

Filistinliler için dua eden eylemciler, Arapça “Canımız, kanımız sana feda ey Aksa” diye slogan attılar. Gruptakiler, tekbirler getirerek dağıldı.

banner53
Yorumlar (0)
20
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?