Ankara'da yağmura rağmen İsrail protesto edildi-FOTO

İsrail'in filoya yönelik saldırısı Ankara'da onbinlerce kişi tarafından protesto edildi.

Ankara'da yağmura rağmen İsrail protesto edildi-FOTO

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail askerlerinin Gazze'ye insani yardım götüren gemilere saldırmasına tepkiler çığ gibi büyüyor. Dün İstanbul'da yapılan tepki mitingin ardından bugün de Ankara'da çok sayıda STK'nın organizasyonuyla gerçekleştirildi.

ankara-israil-protesto.jpg

Memur-Sen, Hak-İş, AGD, Alperen Ocakları ve Mazlum-Der tarafından Sıhhiye Meydanı'nda "Katil İsrail'e Lanet, Filistin'e Özgürlük" mitingi düzenlendi.

Yoğun yağışa rağmen mitinge vatandaşların ilgisi büyük oldu. Filistin ve Türk bayraklarının açıldığı mitingde vatandaşlar, yağıştan şemsiyelerle korunmaya çalıştı. "Katil İsrail, Filistin'den defol" sloganlarının atıldığı mitingde, konuşmacılar Gazze'ye uygulanan ambargoya bir an önce son verilmesini istedi. Türkiye'nin girişimlerini öven konuşmacılar, dünya ülkelerinin konuya duyarlı olmasını beklediklerini dile getirdi.

ankara-protesto_israil1.jpg

İskenderun'daki askerlere yönelik saldırıyla gemilere yapılan saldırının zamanlamasına dikkat çeken konuşmacılar, İsrail'in vadedilen toprakları ele geçirmek için bu zulmü yaptığını ve Tevrat'ı kafalarına göre yorumladıklarını belirttiler.

ankara-protesto-israil.jpg

 

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2010, 18:46
banner53
YORUM EKLE

banner39