banner39

Ankara'ya 1 milyon kişi yığarım

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Aksu, “Demokrasi dışı hareketlerde ileri gidilirse 1 milyon kişiyle Ankara’nın göbeğine otururuz” dedi

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Ankara'ya 1 milyon kişi yığarım
Erzurum Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen Sağlık-Sen’in bölge toplantısına katılan Aksu, yaptığı konuşmada, Türkiye’nin 28 Şubat süreci öncesine sürüklenmek istendiğini ileri sürdü.
Halkın oylarıyla gelen parlamento ve hükümetin ancak halkın oylarıyla değiştirilebileceğini ifade eden Aksu, şunları kaydetti: “28 Şubat sürecinde halkın oylarıyla gelmiş hükümet, rantiyeci kesim tarafından düşürülerek, Türkiye felakete sürüklendi. Bazı sendika, dernek ve aynı zamanda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) de bu oyuna alet oldu. Oysa halkın oylarıyla gelen parlamentoyu, ancak halkın oyları götürür. Bunun haricindekini kim adına yapılırsa yapılsın kabul etmeyeceğiz. 28 Şubat sürecinde buna engel olamadık, ancak bugün güçlüyüz. 81 ilde 300 bine yakın üyemiz var. Eğer son zamanlarda artan demokrasi dışı hareketlerde ileri gidilirse 1 milyon kişiyle Ankara’nın göbeğine otururuz. Çünkü artık canımıza ‘tak’ dedi.”
Ahmet Aksu, ayrıca Türkiye ve Kıbrıs üzerinde oyunlar oynandığını, buna rağmen Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in bu sorunlardan ziyade valilik ve belediyelerde çalışan başörtülü personelin tespitiyle ilgilendiğini iddia etti.
İnsanların inançlarıyla uğraşılmaması gerektiğini ifade eden Aksu, şöyle konuştu: “Sayın Cumhurbaşkanı’nın belediye ve valiliklere yazı göndererek, başörtülü personelin tespitinin yapılmasını istemesini o makamına yakıştıramadım. Türkiye’de o kadar sorun var ki. 1 milyona yakın çocuk sokaklarda çalışıyor. 10 bine yakın tinerci çocuk var. Geleceğin hırsızı ve katilleri yetişiyor. Bunları bırakacaksınız başörtüyle ilgileneceksiniz. Sayın Cumhurbaşkanı siyasete atılacaksa yarın pazartesi saat 9.30’dan itibaren istifasını versin ve hangi partiden istiyorsa siyasete atılsın. İnsanların inançlarıyla uğraşmasınlar.”
Ulusal Birlik Hareketi Platformu’nun Kamu-Sen Genel Merkezi’ndeki basın açıklamasına da değinen Aksu, şöyle dedi: “Sendika yetkilileri ‘Bizi oyuna getirdiler’ dediler. Eylül ayından beri 20 toplantı yapacaksınız, bildirilileri birlikte hazırlayacaksınız, başkan yardımcılığına da siz geleceksiniz. Daha sonra da ‘Bizi oyuna getirdiler’ diyeceksiniz. Ben buna inanmıyorum. Kendi gönlüyle kaçan daha sonra da baskıyı görüp dönen genç kızlara benziyorsunuz. Siz genç kızlar değil, koskocaman adamlarsınız.”(a.a)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?