banner15

Annan: Tahran, Batıyı İki Yüzlülükle Suçlayabilir

Bir televizyon programında açıklamalar yapan Annan, Washington'un Hindistan ile imzaladığı nükleer anlaşmadan sonra Tahran yönetiminin Batıyı çifte standartla suçlayabileceğini söyledi.

Annan: Tahran, Batıyı İki Yüzlülükle Suçlayabilir

ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney'nin nükleer programla ilgili olarak İran'a yönelik "anlamlı sonuçlarla karşılaşırsınız" tehdidinden sonra BM Genel Sekreteri Annan, ABD'ye sükunet çağrısı yaptı. Bir televizyon programında açıklamalar yapan Annan, Washington'un Hindistan ile imzaladığı nükleer anlaşmadan sonra Tahran yönetiminin Batıyı çifte standartla suçlayabileceğini söyledi.

Annan, ABD'nin İran'a karşı bütün seçenekleri masada tuttuğunu ve Tahran yönetiminin nükleer programla ilgili mevcut tutumunu sürdürmesi halinde bunun "anlamlı sonuçlarına" katlanması gerektiğini söyleyen Cheney'nin sözleriyle ilgili olarak da, "İran ile bir anlaşmaya varılması için çabaların devam ettiğini ve bu üslubun yumuşatılması gerektiğini" ifade etti. Annan, bu konu üzerinde sakin ve ciddi bir tartışma doğmasına izin vermeliyiz" diye konuştu.

İran'ın da, dünyanın kendisinden ne beklediğini anlaması gerektiğini kaydeden Annan, Tahran yönetiminin nükleer silah yoluna sapmayacağı konusunda dünyayı ikna etmek zorunda olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48