banner39

Antalya'da da el bombaları ele geçti

Aracında üç bomba yakalanan hırsızın, bombaları çaldığı evin sahibi aranıyor.

Arşiv 26.05.2008, 10:09 26.05.2008, 12:30
Antalya'da da el bombaları ele geçti


Türkiye'nin değişik illerinde terör olaylarında kullanıldığı belirlenen ve bazı evlerde yakalanan el bombalarının Ergenekon kaynaklı olduğunun ortaya çıkmasından sonra dün de Antalya'da 3 el bombası ele geçirilmesi terör örgütü şüphesini gündeme getirdi.

Bir ihbar üzerine aradıkları hurdacıda bulunan 3 el bombasının bir evden çalındığının belirlenmesi üzerine polis, bombaların Ergenekon örgütüyle bağlantısını araştırıyor. Fabrikalar Mahallesi'nde A.S'ye ait evden bir kişinin çıktığını gören vatandaşlar, polise haber verdi.

Verilen eşkal doğrultusunda yapılan takip sonucu, C.T. (20) gözaltına alındı.C.T'nin hurda taşıdığı seyyar araçta, A.S'nin evinden çalındığı belirlenen 3 el bombası, aralarında kalaşnikof tüfeğe ait olanların da bulunduğu 250'den fazla mermi ele geçirildi.

BOMBALI DERNEK

Hurdacılık yaptığı belirlenen C.T'nin sorgulamasının sürdüğü, el bombası ve mermilerin çalındığı evin sahibinin bulunması için çalışma başlatıldığı bildirildi. Antalya Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptıkları ilk incelemede, A.S'nin kızı M.S'nin, babasının yurtdışına gittiğini söylediği, mermi ve el bombalarından haberi olmadığını belirttiği öğrenildi. A.S'nin evinde bomba imha, terörle mücadele ve olay yeri inceleme şubeleri uzmanlarınca inceleme başlatıldığı belirtildi.

Malatya Kerkük Kardeşlik Derneği'nde önceki gün yapılan baskında 3 el bombası ve 7 dinamit lokumu ele geçirildi. Malatya Kerkük Kardeşlik Derneği Başkanı Veysel Şahin, tutuklandı. Olayla ilgili gizlilik kararı aldığı öğrenildi.

Kaynak: Ajanslar 

banner53
Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?