Antalya'da okullara fırtına tatili

Antalya'da etkili yağış ve kuvvetli fırtına nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi.

Antalya'da okullara fırtına tatili

 


Antalya'da etkili yağış ve kuvvetli fırtına beklentisi nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi.

Antalya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kentte ve çevresinde bugünden itibaren etkili yağış ve kuvvetli fırtına beklendiği, rüzgarın hızının zaman zaman 80-100 kilometrenin üzerine çıkabileceği belirtildi.

Öğrencilerin hava koşullarından olumsuz etkilenmemesi için İl Hıfzıssıhha Kurulunun kararıyla yarın ilk ve orta dereceli okullar ile yaygın ve özel eğitim kurumlarının 1 gün süreyle tatil edildiği, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personelin de 1 gün süreyle idari izinli sayılmasının kararlaştırıldığı bildirildi.

Fırtınanın yarın akşam saatlerinde etkisini azaltacağının belirtildiği açıklamada, veliler ile eğitim kurumlarının yöneticilerinin tedbir alması istendi.

Antalya'nın sel, taşkın ve fırtınaya karşı bilinen hassasiyeti de göz önüne alınarak tüm kamu kurum ve kuruluşlarının üstün görev ve sorumluluk anlayışı içinde hizmete hazır hale getirildiği belirtildi.

KRİZ MASASI OLUŞTURULDU
Öte yandan kentte bu akşam başlaması beklenen şiddetli yağış ve fırtınayla ilgili olarak Antalya Valiliğinde kriz masası oluşturuldu, Büyükşehir Belediyesi de fırtınaya karşı önlem aldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Aktekin, yaptığı yazılı açıklamada, kentte önümüzdeki saatlerde etkili olması beklenen şiddetli yağış ve fırtınaya karşı Büyükşehir Belediyesinin tüm imkanlarının seferber edileceğini bildirdi.

Aktekin, Büyükşehir Belediyesi daire başkanları ile bir araya gelerek kentte meydana gelebilecek olumsuzluklarla ilgili bilgi alışverişinde bulunduklarını belirtti.

Başta Valilik olmak üzere, Karayolları ve Devlet Su İşleri gibi diğer kamu kurumlarıyla koordineli çalışacaklarını belirten Aktekin, ''Sosyal belediyecilik anlayışı içinde, şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle kent merkezinde tüm ekiplerimizle aktif çalışacağız. Birimlerimizin imkanlarını seferber edeceğiz'' ifadesini kullandı.

Bu arada, Antalya Valiliğinde İl Kriz Yönetim Merkezi toplandı. Toplantıda, bugün ve yarın Antalya genelinde etkili olması beklenen olumsuz hava koşullarına karşı alınacak tedbirler değerlendirildi.

Toplantının ardından 112 Acil Çağrı Merkezi binasında Vali Yardımcısı Mehmet Seyman başkanlığında kriz masası oluşturuldu. Bütün kamu kurumlarından yetkili birim amirlerinin de kriz merkeziyle koordineli çalıştıklarını belirtildi.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2010, 07:33
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35