banner39

Antisiyonist Yahudilerden İsraile sert tepki

Antisiyonist Yahudiler: Kendini beğenmiş domuzlar, bir domuzun cenazesinde acı hissediyor

Arşiv 08.01.2009, 15:39 08.01.2009, 16:52
 Antisiyonist Yahudilerden İsraile sert tepki

 

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail içinde ve dışında yaşayan binlerce anti-siyonist yahudi, İsrail`in Filistinliler`e karşı uyguladığı işgalin, baskıların ve saldırıların en büyük düşmanları. Anti-siyonist internet sayfalarında yayımlanan yazılar ve fotoğraflar, dünyanın Filistin`de yaşananları doğru okuyabilmesi için ciddi bir pencere açıyor.

İsrail gazetelerini takip eden, yahudi lobilerinin faaliyetlerini ve propaganda taktiklerini bütün çıplaklığı ile ortaya koyan bu sitelerde, İsrail devleti ayrılıkçı Güney Afrika ile karşılaştırılıyor, Filistinliler`e karşı uygulanan terör yöntemleri ayrıntılarıyla yer alıyor, Bbatı medyasında asla yer almayan fotoğraflar ve bilgiler dünya kamuoyuna sunuluyor.

Özellikle İsrail ordusu ve askerleri hakkında, bazıları en sert İsrail düşmanlarının bile dile getirmekten çekineceği, ifadeler ve yorumlar yine bu sitelerde yer alıyor.

Batılı liderler ve siyonist işgale destek veren Arap ülkeleri de bu çok sert eleştirilerden nasibini alıyor.

Yahudi olmakla ilgili bir sorunları olmayan, kendilerini yahudi olarak tanımlamaktan gurur duyduklarını söyleyen anti-siyonistlerin bütün öfkesi işgalci İsrail devletine ve onun işbirlikçilerine yönelmiş durumda.

"Gordon Brown iki yüzlü, lanet bir katildir", "BBC ve CNN`de göremeyeceğiniz Gazze fotoğrafları", "Çürümüş Mısır devleti harekete geçmek için fazlasıyla yozlaşmış ve güçsüz" gibi başlıklar bu sitelerde yer alan ifadelerden sadece birkaçı...

Filistinliler`in günlük yaşamlarını anlattıkları mektupların da yer aldığı sitelerde, son Gazze operasyonu nedeniyle İsrail ordusu aleyhine en sert eleştirilerin yapıldığı yazılar yayınlanıyor.

Bunların en ağır olanlarından biri de Gazze`de ölen bir İsrail askerinin cenaze töreninde ağlayan arkadaşlarının fotoğrafı için atılan başlık oldu:

"Self righteous pigs feeling each other at a pig's funeral"

"Kendini beğenmiş ve her zaman haklı olduğunu düşünen domuzlar, bir başka domuzun cenazesinde acı hissediyor" şeklinde Türkçeye çevrilebilece bu başlık ve fotoğraf için okuyucuların yaptığı yorumlar ise başlıktan bile çok ağır olabiliyor.

"Sizi kınıyorum. Bu başlık domuzlara bir hakarettir" diyen bir okuyucuya, bir başkası "ırkçı İsrail askerleri ağlarken bile yapmacık" diye cevap veriyor.

Türk kamuoyunda fazla tanınmasa da, çoğu İngilizce yayın yapan bu siteler İsrail propagandasına karşı Batı'da büyük bir rol üstleniyor.

Yorumlar (1)
OKU 14 yıl önce
Sayın Editörün bu sitenin adresini de vermesini kendilerinden hasseten rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler...
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?