banner15

Apple'ın planları alt üst oldu

Tüketicinin büyük ilgisi, satış rakamıyla rekor kıran Apple'ın satış planlarını alt üst etti.

Apple'ın planları alt üst oldu


Apple yeni ürünü iPadApple yeni ürünü iPad bir ay içinde 1 milyon adet satarak ciddi bir rekora imza attı. Tüketicinin büyük ilgisi, Apple’ın satış planlarını alt üst etti.

Apple, iPad’i ABD dışında Nisan sonunda piyasaya sürmeyi planlıyordu. Ancak ABD’li elektronikseverlerin dinmeyen talebi, uluslararası pazarın ikinci plana atılmasına neden oldu. iPad’in çıkışı böylece Mayıs ayının sonuna kaldı.

Apple’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada, 1 milyonuncu iPad’in geçen Cuma satıldığı belirtildi. iPad piyasaya çıktığı ilk gün 300 bin satarak bir başka rekora imza atmıştı.

Apple Başkanı Steve Jobs, iPad’de arzın talebi karşılamaktan uzak olduğunu söyledi. Apple’ın en çok gelir elde ettiği bir başka cihaz olan iPhone, 2007 yılında ilk piyasaya çıktığında 1 milyonuncu adede ancak 74 gün içinde ulaşabilmişti.  

Apple’ın yeni cihazı aracılığıyla multimedyal-dijital içerik satmayı planlayan medya kuruluşları iPad satışlarını ilgiyle takip ediyorlar. Apple ise iPad’le video alanında yeni yatırımlar yapmayı planlıyor.

16 GB hafıza kartı ve WiFi ile donatılmış iPad, ABD’de 499 dolara satılıyor. 64 GB hafıza kartı, WiFi ve 3G ile internet erişimi sağlayan iPad’in fiyatı ise 829 doları buluyor.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2010, 17:06
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35