banner15

Arap Birliği'nden rapor uyarısı

Arap Birliği, Irak Çalışma Grubu'nun önceki gün yayımlanan raporuyla ilgili olarak, "Rapor Irak halkının haklarını göz ardı ediyor" yorumunda bulundu...

Arap Birliği'nden rapor uyarısı

Arap Birliği, Irak Çalışma Grubu'nun önceki gün yayımlanan raporuyla ilgili olarak, "Rapor Irak halkının haklarını göz ardı ediyor" yorumunda bulundu.

Mısır'ın resmi ajansı Mena'daki habere göre, Arap Birliği'nde Irak dairesinde görev yapan Ali El Caruş, raporla ilgili değerlendirmesinde, "Arap Birliği, Baker-Hamilton raporunun Irak halkının haklarını göz ardı ettiğini ve kısıtladığını, Amerikan yönetiminin durumunu kurtarmaya öncelik verdiğini görmekten duyduğu şaşkınlığını ifade eder" ifadesini kullandı.

Haberde, El Caruş'un, "Raporu kaleme alan komisyon istişari, belge de zorlayıcı değil, dolayısıyla Arap Birliği, raporun büyük bir getirisi olmasını beklemiyor. Arapların rapora atfettiği önem bizim yetkin olmayışımızın bir kanıtıdır, zira çözümler bize, başta esas işgal gücü ABD'den olmak üzere, başkalarından gelirken, biz elleri kolları bağlı oturuyoruz" dediği belirtildi. El Caruş ayrıca, "ABD Irak'ın zenginliklerini yıktı ve yağmaladı. Güçlü ve önemli bir Arap ülkesini yıkarak hedefine ulaştı, ama yakında ödeyecekleri ağır bedel karşılığında" dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48